Ze stolicy Trójmiasta do Duchowej Stolicy Polski – Łukasz Zwoliński nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa!


Nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa od 1 lipca zostanie Łukasz Zwoliński! 30-letni napastnik podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nowy nabytek Rakowa Częstochowa urodził się 24 lutego 1993 roku w Szczecinie. Mierzy 184 centymetry wzrostu. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Arkonii Szczecin a następnie w Stali Szczecin i KP Police. Później występował już  w młodzieżowych zespołach Pogoni Szczecin, skąd był następnie wypożyczany do pierwszoligowej Arki Gdynia oraz Górnika Łęczna.

Popularny “Zwolak” do Pogoni wrócił przed sezonem 2014/2015. Przez dwie kampanie na boiskach Ekstraklasy zdobył 20 bramek. Przed zagranicznym transferem do Chorwacji występował również w Śląsku Wrocław. W 2018 roku podpisał kontrakt z beniaminkiem chorwackiej 1. HNLHNK Gorica, gdzie w 54.meczach strzelił 23 gole. Po udanej zagranicznej przygodzie Łukasz Zwoliński wrócił do Polski i związał się umową z Lechią Gdańsk, dla której zanotował 107 występów i zdobył 44 bramki, w tym łącznie 13 w trwającym jeszcze sezonie 2022/2023. 30-letni napastnik w swoim CV ma również występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. 

Łukasz Zwoliński do tej pory rozegrał w Ekstraklasie 203.spotkania w których zdobył 53.gole.

Cieszymy się, że Łukasz mimo wielu ofert zdecydował się na transfer do Rakowa. Jest ogranym i doświadczonym zawodnikiem, który może być ważnym ogniwem w realizacji naszych kolejnych celów w rozgrywkach krajowych oraz europejskich. Jesteśmy głęboko przekonani, że może stać się w Rakowie jeszcze lepszym piłkarzem i przede wszystkim wzmocnić rywalizację wśród napastnikówpowiedział na łamach oficjalnej strony internetowej Rakowa Częstochowa,  Robert Graf, dyrektor sportowy.

Źródło: RKS Raków Częstochowa

Foto: Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *