32. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja


9 lipca 2023 roku na Jasną Górę przybyła 32. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. By budować nową W uroczystej sumie uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy wiernych. Obecni byli przedstawiciele rządu polskiego z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim na czele.

 

 

Sumie przewodniczył abp Marek Jędraszewski. W swym kazaniu zachęcał do życia w duchowej zgodzie, w proteście do wszechogarniającego nas dzisiaj w życiu publicznym kłamstwa, nienawiści, oszczerstw. Odniósł się do przesłania Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian, w którym apostoł nakreślił dwa style życia, dwa porządki ludzkiego istnienia, podkreślił, że „konsekwencje życia według ciała są jasne: Jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Ale jest też inny styl życia, prawdziwie człowieczy, kogoś, kto wie, że został stworzony na Boży obraz i podobieństwo”. Przypomniał, że różnice między tymi dwoma stylami życia są zasadnicze i stanowią granicę podziału na świat chrześcijański i niechrześcijański, a niekiedy wręcz anty-chrześcijański.
– Patrząc na to, co się dzieje w świecie zachodnim i także na to, co niektórzy z wewnątrz i z zewnątrz chcą wprowadzić do naszej Ojczyzny, widzimy wyraźnie, jak wielkie siły są tych, którzy za wszelką cenę pragną żyć według ciała i ten styl życia zaszczepiać innym, wprowadzić w spiralę demoralizacji, nienawiści i kłamstwa – oceniał kaznodzieja i podkreślał, że wobec tych wyzwań trzeba „być w Chrystusie, trwać przy Jego Ewangelii”. – To jest moc, którą daje nam Chrystus od swego Ojca. To jest moc, która sprawia, że mędrcy tego świata w konfrontacji z Ewangelią muszą w pewnym momencie zamilknąć – powiedział.
List Prezydenta Andrzeja Dudy odczytała przed Mszą św. RP szef Kancelarii, Grażyna Ignaczak-Bandych.  
Jarosław Kaczyński podkreślał, że Rodzina Radia Maryja odgrywa w życiu społecznym w Polsce ważną rolę. – Te spotkania na Jasnej Górze to zjawisko o ogromnym znaczeniu dla naszej przyszłości, dla przyszłości naszej wspólnoty, bo odwołuje się do tego, co jest najbardziej fundamentalne – do wiary, wiary w Boga – powiedział w słowie przed Mszą św. Jarosław Kaczyński.

Eucharystię zakończono tradycyjnym odśpiewaniem “Abyśmy byli jedno”

 

 

Źródło: Jasna Góra

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *