Święto rugby w Częstochowie


W minioną sobotę, 17 września 2022 roku,  na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięły w nim udział 3 kluby, które wystawiły w sumie 14 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na stadionie można było zobaczyć niespełna 150 młodych zawodników i zawodniczek bawiących się jajowatą piłką.

 

W kategorii mikrus rozgrywanej na małym boisku wzięły udział dwie drużyny RC Częstochowa wsparte kilkoma zawodnikami z KS Rugby Ruda Śląska. Rozegrali między sobą cztery spotkania.

Skład RCC: Bernacka Aleksandra, Laskowska Pola, Marciniak-Skórka Alan, Nierobiś Mikołaj, Pawłowski Oliwier, Sołowiej Jakub, Stysiński Aleksander, Szymusik Olaf, Wodzisławski Jakub.

Trener:  Adam Garus.

 

Cztery drużyny walczyły w kategorii mini żaka. Mecze rozegrano w systemie „każdy z każdym”. Rugby Club Częstochowa znów wystawił tutaj dwie ekipy. Zmierzyły się one w pierwszym meczu i  górą była pierwsza z nich, które później pokonała KS Rugby Ruda Śląska i przegrała z KS Budowlanymi Łódź przez co zajęli drugie miejsce w całym turnieju.  Natomiast druga ekipa przegrała z KS Budowlanymi Łódź i zremisowała z KS Rugby Ruda Śląska i przez gorszy bilans małych punktów zakończyła zmagania na ostatnim – czwartym miejscu.

Klasyfikacja końcowa: 1. KS Budowlani Łódź, 2. RC Częstochowa, 3. KS Rugby Ruda Śląska, 4. RC Częstochowa II

Skład RCC I: Binek Alex, Jaworski Adam, Kilan Tomasz, Kubanek Oliwier, Nierobiś Maciej, Pabiasz Dorian, Siudeja Oliwier, Sołowiej Filip.

Skład RCC II: Baor Maja, Fogler Benjamin, Nawrot Mikołaj, Nowacka Iga, Rek Igor, Sambor Wiktor, Stefańska Małgorzata, Zarychta Franciszek.

Trenerzy: Anna Błaszczyk i Sławomir Fujarski.

 

Wśród żaków zmierzyły się ze trzy drużyny, również w systemie „każdy z każdym”, ale z rewanżami. RCC wysoko i pewnie wygrało swoje wszystkie cztery mecze z KS Budowlanymi Łódź i KS Rugby Ruda Śląska.

Klasyfikacja końcowa: 1. RC Częstochowa, 2. KS Budowlani Łódź,3. KS Rugby Ruda Śląska

Skład RCC: Baor Karolina, Binkiewicz Mikołaj, Kędziora Tymoteusz, Kołodziejczyk Inga, Laskowski Bartosz, Libertowski Mateusz, Piekarski Tymoteusz, Runowski Oliwier, Rychter Lena, Stefańska Michalina, Wikliński Sebastian, Zowczak Dawid.

Trener: Adam Marczewski

 

W kategorii młodzik rozgrywanej już na niemal całym boisku (zwężonym o 5m z każdej stron) wzięły udział trzy drużyny, które rozegrały swoje mecze systemem “każdy z każdym”. W pierwszym meczu Rugby Club Częstochowa zmierzył się z KS Rugby Ruda Śląska i po bardzo zaciętym meczu musiał uznać wyższość gości. W kolejnych dwóch meczach KS Budowlani Łódź nie dali żadnych szans Rudzianom i Częstochowianom pewnie wygrywając oba spotkania.

Klasyfikacja turnieju: 1. KS Budowlani Łódź, 2. KS Rugby Ruda Śląska, 3. RC Częstochowa

Skład RCC:  Binkiewicz Gabriel, Brewczyńska Maja,Bryłka Kamila, Bryłka Piotr, Chłód Natalia, Dyndał Beniamin, Grzyb Paulina, Kalota Weronika, Ojrzyński Mateusz, Romańczyk Wiktoria, Stawicki Ksawery, Warta Wiktoria, Wąs Kacper, Witeszczak Jakub, Wszelaki Mateusz.

Trener: Patryk Weżgowiec

 

“Po raz kolejny udało nam się stworzyć święto rugby w Częstochowie, przy okazji organizacji Turnieju Dzieci i Młodzieży. Złożyło się na to kilka czynników: dużo walki fair play na boisku, dzieci bawiące się sportem, pyszne ciasta przygotowane przez rodziców naszych zawodników i panująca przyjacielska atmosfera. To wszystko sprawia, że nie ma lepszej promocji rugby. Co prawda ilość dzieci biorących udział w imprezie była trochę niższa niż ostatnio (niecałe 150), ale cieszy duża liczebność naszych sześciu drużyn, w których barwach zagrała niemal sześćdziesiątka zawodników i zawodniczek – wszyscy na bardzo dobrym poziomie sportowym.” – podsumował turniej Michał Krzypkowski z Rugby Club Częstochowa.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *