Zwycięstwo w Sosnowcu…rzutem na taśmę!

W 1/16 Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski – obrońca trofeum wywalczonego przed rokiem, Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe dziewiąty obecnie zespół Fortuna 1.Ligi – STS Zagłębie Sosnowiec, 1:0. Częstochowianie gola na wagę awansu do najlepszej “szesnastki” rozgrywek zdobyli dopiero w…piątej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania. “Złotego gola” zdobył pięknym strzałem z za pola karnego, Władysław Koczerhin!

Decydującą akcję o awansie do kolejnej rundy podopieczni Marka Papszuna przeprowadzili dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy meczu. W piątej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania na strzał z za pola karnego zdecydował się Władysław Koczerchin.

Perfekcyjne uderzenie wychowanka DJuSSz -11 Odessy nie zdołał wybronić Mateusz Kos i tym samym Raków Częstochowa nie bez problemów pokonał na wyjeździe sosnowieckie Zagłębie i wywalczył awans do 1/8 Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski.

W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał były bramkarz Rakowa Częstochowa, Mateusz Kos. Natomiast drugi z byłych golkiperów “Czerwono – niebieskich”, Michał Gliwa – spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Rywala częstochowianie poznają dopiero w piątek, 21.paźddziernika br. kiedy to w samo południe w siedzibie PZPN odbędzie się ceremonia losowania par kolejnej rundy Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. Spotkania tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w dniach 08.11-10.11.2022 roku. Transmisję z ceremonii losowania par przeprowadzi oficjalny profil Łączy nas Piłka na YouTube.

Teraz przed podopiecznymi Marka Papszuna powrót do rywalizacji o ligowe punkty. Już w najbliższą sobotę, 22.października br. piłkarze Rakowa Częstochowa przed własną publicznością będą podejmowali beniaminka PKO Bank Polski EkstraklasyMKS Koronę Kielce. Początek meczu o godzinie 20:00. Spotkanie “na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 19:40.

Kielczanie z dorobkiem zaledwie 12.punktów w trzynastu seriach gier plasują się na miejscu “pod kreską”, czyli na 16.lokacie. Trenerem Korony Kielce, jest były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa w latach 2008-2009, 50-letni Leszek Ojrzyński.

18.10.2022, g.14:30: Sosnowiec (Stadion Ludowy):

STS Zagłębie Sosnowiec – RKS Raków Częstochowa 0:1, (0:0),

Bramka:

0:1: Koczerchin 90+7′

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Jończy 20′ (faul), Masłowski 54′ (faul) – Kun 63′ (faul), Nowak 74′ (faul). W 97.minucie meczu żółtą kartką został napomniany trener Rakowa Częstochowa, Marek Papszun. Widzów: 1521.

STS Zagłębie Sosnowiec: 33.Mateusz Kos – 28.Filip Borowski, 13.Vedran Dalić, 27.Dominik Jończy, 2.Oleksiy Oleksiyovych Bykov, 94.Dawid Gojny (84′ 44.Mateusz Bodzioch), 8.Szymon Pawłowski (78′ 99.Antoni Kulawiak), 26.Michał Masłowski, 29.Maksymilian Rozwandowicz (84′ 7.Patryk Bryła), 96.Wojciech Szumilas (69’10.Maksymilian Banaszewski), 9.Szymon Sobczak (kpt).

Rezerwowi: 1.Michał Gliwa – 4.Mateusz Machała, 11.Marek Fábry, 20.Tymoteusz Klupś, 23.Mateusz Ziółkowski.

Trener: Artur Skowronek.

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 24.Zoran Arsenić, 2.Tomáš Petrášek (kpt), 4.Efstrátios Svárnas, 22.Deian Sorescu, 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren, 8.Ben Lederman (63′ 66.Ioánnis Giannis Papanikoláou), 14.Daniel Szelągowski (46′ 27.Bartosz Nowak), 30.Władysław Koczerchin, 23.Patryk Kun, 21.Vladislavs Gutkovskis (63′ 99.Fabian Piasecki).

Rezerwowi: 1.Vladan Kovačević – 6.Andrzej Niewulis, 9.Sebastian Musiolik, 11. Iván López Álvarez, 25.Bogdan Racovitan, 71.Wiktor Długosz.

Trener: Marek Papszun.