W piątek (12 czerwca) – po około dwóch tygodniach przerwy – wznowione zostaną rozgrywki PGE Ekstraligi. Wtedy Krono-Plast Włókniarz Częstochowa pojedzie na teren wicemistrza Polski, czyli Orlen Oil Motoru Lublin. Początek zawodów o godzinie 18:00.
Na dzień przed meczem Krono-Plast Włókniarza Częstochowa z Betard Spartą Wrocław w ramach 7. kolejki PGE Ekstraligi w Grudziądzu odbył się Finał Brązowego Kasku. W turnieju tym wystąpił junior „Lwów”, którego ujrzymy w piątkowej potyczce z ekipą ze stolicy Dolnego Śląska. Chodzi o Szymona Ludwiczaka.
Przerwa zespołu Krono-Plast Włókniarza w udziale w PGE Ekstralidze trwała dwa tygodnie. W piątek (29 maja) „Lwy” zmierzą się u siebie z Betard Spartą Wrocław. Ten okres podopieczni Mariusza wykorzystali do jak najlepszego przygotowania się do meczu z brązowymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski, startując we wszelkich zawodach, rozgrywanych w kraju i za granicą.
W wyniku odebrania licencji drużynie z Jastrzębia, częstochowski Norwid podtrzymał prawo do gry w PlusLidze w sezonie 2026/2027. Sympatycy siatkówki w naszym mieście z pewnością zastanawiają się, jak będzie wyglądać skład ich ulubionego zespołu w kolejnych rozgrywkach.
Krono-Plast Włókniarzowi słabo idzie w PGE Ekstralidze (8. miejsce w tabeli). „Lwy” za to przyzwoicie prezentują się m.in. w U24 Ekstralidze. W 3. rundzie tych rozgrywek, rozegranej we wtorek (19 maja) w Częstochowie, podopieczni Mariusza Staszewskiego zwyciężyli z 34 punktami na koncie. Do wygranej poprowadził m.in. Sebastian Szostak, który rozmawiał z „Gazetą Częstochowską”.
Dopiero 29 maja Krono-Plast Włókniarz Częstochowa u siebie rozegra następne spotkanie w ramach PGE Ekstraligi. Wtedy „Lwy” podejmą wrocławską Betard Spartę. Tymczasem, jak „Biało-Zieloni” radzili sobie w innych zmaganiach w minionych dniach? Niektóre zawody z pewnością dawały powody do optymizmu.
W piątek (15 maja) Krono-Plast Włókniarz Częstochowa udał się do Grudziądza na potyczkę 6. kolejki PGE Ekstraligi z Bayersystem GKM-em. Gospodarze wywiązali się z roli faworyta wygrywając pewnie 56:34, lecz goście na początku zawodów postawili dość wysoką poprzeczkę rywalom.
Następny mecz w PGE Ekstralidze A. D. 2026 Krono-Plast Włókniarz Częstochowa rozegra w piątek (15 maja) w Grudziądzu z tamtejszym Bayersystem GKM-em o godzinie 18:00. Tymczasem sprawdźmy, jak żużlowcy „Lwów” radzili sobie na polskich i zagranicznych torach w trwających tygodniu.
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa ma za sobą kolejny nieudany mecz w swoim wykonaniu. „Biało-Zieloni” ulegli w niedzielę (10 maja) na swoim obiekcie Gezet Stali Gorzów 31:59. Honoru gospodarzy bronił zwłaszcza ich kapitan, Jakub Miśkowiak, który zdobył 10 punktów. Po tym spotkaniu rozmawialiśmy z przedstawicielem miejscowych.
W niedzielę (10 maja) w Akademickim Centrum Sportu UJD (przy ul. Zbierskiego w Częstochowie) miało miejsce wyjątkowe wydarzenie sportowe. Wtedy odbył się turniej finałowy Drużynowego Pucharu Polski w tenisie stołowym kobiet.
Niestety, Krono-Plast Włókniarz Częstochowa znów poniósł sromotną klęskę. Tym razem, w niedzielę (10 maja), „Lwy” wysoko przegrały z gorzowską Gezet Stalą 31:59. Podobnie jak w poprzednich starciach, wszystko było rozstrzygnięte na kilka biegów przed końcem.
Dość szerokim echem odbiło się zawieszenie kariery przez zawodnika Krono-Plast Włókniarza Częstochowa, Franciszka Karczewskiego. Młodzieżowiec wrócił już do regularnego ścigania, lecz póki co bierze udział jedynie w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. O swoich wrażeniach na powyższy temat żużlowiec mówił w rozmowie z „Gazetą Częstochowską”.
Stam Hemarpol Politechnika Częstochowa, mimo zajęcia ostatniego miejsca w PlusLidze w sezonie 2025/2026, pozostała na najwyższym szczeblu na kolejne zmagania. Stało się tak za sprawą problemów finansowych, a tym samym utratą licencji, klubu Jastrzębskiego Węgla. Furory dokonali za to juniorzy częstochowskiego Norwida, wygrywając turniej finałowy 12. grupy 3. Ligi w Słubicach (24-26 kwietnia). Dzięki temu młodzi siatkarze z naszego miasta awansowali klasę wyżej na następny sezon. O drodze, jaką juniorscy gracze musieli pokonać, by osiągnąć ten sukces, rozmawialiśmy z trenerem drugiej drużyny „Błękitno-Granatowych”, Piotrem Lebiodą.
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa ponownie wyraźnie przegrał w tegorocznej PGE Ekstralidze. Tym razem – w piątek (1 maja) – „Lwy” uległy w Zielonej Górze Stelmet Falubazowi 34:56. Momentami jednak Częstochowianie starali się podejmować walkę.
Sezon 2025/2026 był w wykonaniu Steam Hemarpol Politechniki Częstochowa, potocznie nazywanej Norwidem, delikatnie mówiąc był nieudany. „Błękitno-Granatowi” zajęli ostatnie, czternaste miejsce w PlusLidze. Mimo to klub zachował prawo do udziału w najwyższej klasie rozgrywkowej.
W piątek (24 kwietnia) Krono-Plast Włókniarz Częstochowa uległ na własnym terenie Pres Grupa Deweloperska Toruń 37:53. Trzeba jednakże podkreślić, że tym razem „Lwy” pokazały więcej ikry niż w poprzednich dwóch meczach.
W czwartkowe popołudnie (23 kwietnia 2026 roku) w Urzędzie Miasta Częstochowy miała miejsce Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta. Tematem obrad było głosowanie nad projektem uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania Krzysztofa Matyjaszczyka ze stanowiska prezydenta miasta. Projekt, zgłoszony przez Klub Prawa i Sprawiedliwości, nie znalazł uznania wymaganych 3/5 większości oddanych głosów.
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa nie ma za sobą udanego początku sezonu 2026 w PGE Ekstralidze. 17 kwietnia „Lwy” na własnym obiekcie zostały niezwykle mocno rozgromione przez Orlen Oil Motor Lublin 26:64.
Jeszcze w ubiegłym roku zdobywał punkty dla Krono-Plast Włókniarza Częstochowa. Pod Jasną Górę wrócił – lecz w innej roli – już w piątek (17 kwietnia), kiedy „Lwy” w meczu 2. kolejki PGE Ekstraligi podejmowały Orlen Oil Motor Lublin. Kacper Woryna, o którym mowa, gromadząc 14 punktów doprowadził do ogromnego zwycięstwa „Koziołków” 64:26. Po tym spotkaniu niespełna 30-latek rozmawiał z „Gazetą Częstochowską”.
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa znów musiał przełknąć gorzką pigułkę. „Lwy” w piątek (17 kwietnia) w meczu 2. kolejki PGE Ekstraligi uległy znacznie na własnym terenie wicemistrzowi Polski Orlen Oil Motorowi Lublin 26:64.
W czwartek (16 kwietnia), przy stadionie, na którym na co dzień mecze domowe rozgrywa drużyna Krono-Plast Włókniarza Częstochowa, miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Wtedy doszło do oficjalnego otwarcia wystawy, prezentującej historię klubu. Nosi ona tytuł „Galerii historii Włókniarza”.
Wyraźną przegraną w Lesznie z Fogo Unią (31:59) Krono-Plast Włókniarz Częstochowa rozpoczął zmagania tegorocznej PGE Ekstraligi. W piątek (10 kwietnia) podopieczni Mariusza Staszewskiego nie potrafili zbytnio nawiązać walki z miejscowymi „Bykami”.
Już tylko godziny dzielą nas od oficjalnego rozpoczęcia tegorocznej PGE Ekstraligi. Premierowym spotkaniem 1. kolejki tych zmagań będzie starcie w Lesznie pomiędzy miejscową Fogo Unią a Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa. Do tego meczu dojdzie w piątek (10 kwietnia) o 18:00.
Już w piątek (10 kwietnia) zainauguruje PGE Ekstraliga. W 1. kolejce tych zmagań częstochowski Krono-Plast Włókniarz uda się do Leszna na rywalizację z beniaminkiem Fogo Unią. We wtorek (7 kwietnia) w siedzibie klubu miała miejsce konferencja prasowa w formie online, w której uczestniczyli trener drużyny Mariusz Staszewski, a także trzech zawodników: Mads Hansen, Jakub Miśkowiak i Szymon Ludwiczak.
W Wielką Sobotę (4 kwietnia) w Gdańsku rozegrane zostały zawody „Texom Mistrzostwa Polski Par Klubowych”. W imprezie nie zabrakło przedstawicieli Krono-Plast Włókniarza Częstochowa. Niestety, nie poszła ona po myśli „Biało-Zielonych”.