Niestety, ale wypadki chodzą po ludziach w ten, czy inny sposób. Chodzą również po ich samochodach, a odpowiednia opieka nad nimi kosztuje sporo czasu i pieniędzy. Choć nikt z nas nie chciałby się przyznać do tego, to sytuacje, w których tankujemy złe paliwo do baku, po prostu się zdarzają. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wystarczy do tego drobna chwila nieuwagi i już jest po sprawie. Choć z całą pewnością trzeba pokłonić się przed wszystkimi, którym udało się wlać diesel do benzyniaka, to takie wypadki nie są czymś unikalnym. Czasem sam kształt pistoletu czy kolor nalepki nie wystarcza, aby nas powstrzymać przed tragicznym procederem. Co jednak zrobić, gdy wlejemy niewłaściwe paliwo? W tym artykule poznasz odpowiedź na to pytanie.
Jakie konsekwencje poniesie nas samochód po wlaniu złego paliwa do baku?
To wbrew pozorom powszechne zjawisko może dotknąć również nas. Gdy ulegniemy rozkojarzeniu i wlejemy benzynę do diesla, najpierw trzeba zwrócić uwagę na to, ile wlaliśmy. Każdy, kto oprzytomnieje po krótkim czasie, może odetchnąć, ponieważ mała ilość nie powinna zaszkodzić silnikowi napędzanemu olejem napędowym. Wtedy warto odetchnąć, odłożyć pistolet i uzupełnić bak do końca właściwym już paliwem. Mieszanina tego rodzaju nie spowoduje awarii. Gorzej jednak w sytuacji, gdy zatankujemy cały bak, po czym pójdziemy odpalić nasze auto. Nawet chwila pracy sprawi, że niewłaściwe paliwo dostanie się do silnika. Wtedy nie ma innej drogi – jesteśmy skazani na często bardzo duże koszty naprawy. W przypadku benzyniaków jest jednak jeszcze gorzej. Nawet najmniejsza ilość oleju napędowego może wywołać ogromny chaos. Szczególnie, jeśli cieszymy się samochodem nowszej generacji. W przypadku tych starszych można zaryzykować.
Co zrobić po wlaniu złego paliwa do baku?
Jeśli ockniemy się w po wszystkim, to po pierwsze nie uruchamiaj swojego pojazdu. W przeciwnym wypadku złe paliwo dostanie się do silnika i będzie „po zawodach”. Następnie, jeśli jesteś w stanie, odholuj auto na miejsce parkingowe. Z całą pewnością pomóc Ci w tym mogą pracownicy stacji. Ostatnim krokiem jest sięgnięcie po pomoc mechanika. Zdecydowanie gorszym scenariuszem jest przejechanie źle zatankowanym samochodem nawet kilku metrów. Koszty naprawy wzrastają wtedy diametralnie, ponieważ prawdopodobnie konieczna będzie wymiana pompy paliwa i wtryskiwaczy, a także innych komponentów silnika. Jak przemieścić unieruchomiony pojazd? Jedynym sposobem jest wezwanie pomocy drogowej. W takim mieście, jak Wrocław, laweta przyjedzie na pewno szybko. Niezawodną firmą jest Pomoc Drogowa Wrocław. Działają oni na ogromnym obszarze, tak więc mogą ci tanio pomóc. Znajdziesz ich usługi pod adresem pomocdrogowa-wroclaw.eu. Pamiętaj, wypadki chodzą po ludziach. Warto jednak zachować do końca chłodną głowę i zwrócić się do specjalistów, gdy wydarzy się sytuacja tego rodzaju.
Materiał Partnera