Z życia Klubu Rekreacyjno Sportowego TKKF „Hutnik”

W dniach 4-6 czerwca 2021r. rozegrano w Jaworznie 42. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie, w których uczestniczyła nieliczna grupa Częstochowian i zawodników naszego Klubu Rekreacyjno Sportowego TKKF „Hutnik” odnosząc umiarkowane sukcesy.

Jednak chociaż jeden tytuł Mistrzyni Polski  zanotowała Małgorzata Woźniak w parze mixtowej kat. 60+ z Krzysztofem Latawskim z Bierunia; natomiast w deblu tejże kategorii w parze z Małgorztą Kabarowską z LUKS „Viktorii” Domecko wywalczyła II m-ce i tytuł Wicemistrzowski.

Miejsca III wywalczyli: w singlu Danuta Korbel w kat. 45+; w grach podwójnych mężczyzn kat. 30+ wywalczył Dariusz Augustyńczyk w parze z Marcinem Ociepą z Wrocławia (obecnie, a rodem z Cz-wy); w kat. 75+ Maciej Żmudziński z Andrzejem Kowalskim z Kielc; w kat. 55+osiągnął Jarosław Ociepa (pełni aktualnie funkcję Prezesa Śląskiego Związku Badmintona i był kierownikiem naszej ekipy) z Januszem Nawrockim z Gniezna a także IV m-ce w mixcie z partnerką z Berlina Beatą Krutz-Szczecina. Warto odnotować tytuł Wicemistrzowski (II m-ce) w kategorii najmłodszej seniorów 25+ Karoliny Gajos w singlu oraz III m-ce w parze z Pauliną Gajos obie z UKS „Dwójka” Blachownia k/Cz-wy.

Uzyskane wyniki można uważać za sukces ponieważ poszczególne  kategorie były obsadzone utytułowanymi zawodnikami czołówki krajowej, a w turnieju uczestniczyła wyjątkowo duża ilość zawodników z całej Polski (243) jak na obecne warunki epidemiologiczne.