Kultura nie boli – akcja społeczna częstochowskiego ,,Plastyka”


Po raz ósmy młodzież Zespołu Szkół Plastycznych w Częstochowie wraz z nauczycielami organizowała społeczną akcję ,,Kultura nie boli”. – Przedsięwzięcie kierujemy do społeczności miejskiej: dzieci, młodzieży, dorosłych z zamysłem uwrażliwiania na budowanie dobrych relacji międzyludzkich. W tym roku akcja przebiega pod hasłem przewodnim ,,JA +TY = MY”. Odnosząc się do czasu pandemii, który przeżywaliśmy, chcemy pokazać, że tworzymy jedność i musimy się wzajemnie szanować, że wspólnie możemy przetrwać najtrudniejsze chwile  – mówi dyrektor ZSP Anna Maciejowska.

Uczniowie barwnym korowodem przeszli ze szkoły na plac Biegańskiego, który prowadziła ,,Żywa kurtyna”, czyli uczniowie z hasłem przewodnim na koszulkach. Na placu czekały różne atrakcje, w tym  ,,Mobilna galeria” z pracami uczniów,, happening ,,Face to face z rzeczywistością!”, terenowe zabawy sportowe, prezentacja prac malarskich ,,Wspólny patchwork”, quiz z nagrodami, prezentacja obiektu ,,Autoportret w izolacji”, happening ,,Migamy po angielsku!”, happening ,,Codziennik kulturalny!”, happening Fly and flow!” i wreszcie ,,Muzyczna scena kultury”, gdzie wystąpiły zespoły ,,Jedynka pod prąd” o ,,Dziewczyny z 1G”.

– Poprzez tę akcję chcemy pokazać, że  kultura jest pojęciem dobrym i pozytywnym. Chcemy też pokazać, że nasza szkoła jest bardzo przyjazna, że dzięki niej uczymy się życia, empatii, wyrozumiałości i akceptacji drugiego człowieka. To wyjątkowa szkoła, nauczyciele są wyrozumiali i przyjaźni, świetnie nas przygotowują do zawodu. Bardzo się cieszę, że ją wybrałem – mówi Oliwier Sadło, uczeń drugiej klasy kierunku grafika komputerowa.

Za przygotowanie programu odpowiadali nauczyciele: Paweł Kolmas, Radosław Wójcik, Tomasz Pawlik, Elżbieta Chodorowska, Joanna Przygoda, Piotr Kaniecki, Kasia Kot, Ania Wylężałek, Beata Jarosz, Wojtek Król. Akcję wsparła Fundacja Rodziny Staraków.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *