“Koronacja odroczona”!

Piłkarze lidera Zina IV Ligi, Gr. I – Rakowa II Częstochowa dość nieoczekiwanie przegrali na własnym stadionie z Szombierkami Bytom aż 2:4 w spotkaniu 31.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr.I.

Taki rezultat sprawia, że podopieczni Tomasza Kuźmy nie zapewnili sobie jeszcze Mistrzostwa w swojej grupie Zina IV Ligi i nadal nie są pewni udziału w barażach o awans do trzeciej ligi, grupy trzeciej. Do tego celu częstochowianom brakuje zaledwie jednego punktu lub…”potknięcia się” wicelidera, Znicza Kłobuck, kiedy to ten zespół zmierzy się w najbliższą środę, 2.czerwca br. przed własną publicznością z groźną, Unią Dąbrowa Górnicza.

Piłkarze rezerw Rakowa Częstochowa w tej serii gier będą pauzowali.  Do zakończenia sezonu zasadniczego drugi zespół Rakowa Częstochowa rozegra dwa ligowe spotkania.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu z byłym, jednokrotnym Mistrzem Polski –  zdobyli gospodarze, kiedy to w 7.minucie, Mateusza Harkawego ładnym uderzeniem w długi róg pokonał Mateusz Skibiński. Jednak podopieczni Tomasza Kuźmy krótko cieszyli się z prowadzenia. Tuż po wznowieniu gry ze środka boiska, bytomianie w 9.minucie doprowadzili do wyrównania. Strzałem z bliskiej odległości Dawida Szteklera pokonał Tomasz Rybak.

Goście rozochoceni zdobyciem gola wyrównującego poszli za ciosem. Ta sztuka udała im się w 24.minucie, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym Rakowa piłkę do własnej bramki skierował Michał Mizgała!

W 34.minucie ponownie gola zdobyli gospodarze ale tym razem Przemysław Mizgała uzyskał trafienie wyrównujące. Pomocnik rezerw Rakowa Częstochowa w polu karnym “zakręcił” obrońcami Szombierek i strzałem w długi róg pokonał Mateusza Harkawego! Do zakończenia pierwszej części spotkania mimo kilku sytuacji z obu stron wynik już nie uległ zmianie.

Druga odsłona należała nieoczekiwanie do przyjezdnych, którzy byli zespołem zdecydowanie lepszym od drużyny Rakowa II Częstochowa. W 68.minucie podopieczni Marcina Molka po raz drugi w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie, kiedy Karol Moritz pokonał Dawida Szteklera.

Strata gola przez gospodarzy “wymusiła” odkrycie się piłkarzy drugiego zespołu Rakowa Częstochowa, którzy musieli “gonić” wynik. Tę sytuację skrzętnie wykorzystali bytomianie. W 80.minucie katastrofalne w skutkach nieporozumienie defensywy Rakowa II Częstochowa z bramkarzem, Dawidem Szteklerem wykorzystał Fabian Bulek, który strzałem pomiędzy nogami golkipera Rakowa II Częstochowa zdobył czwartego gola dla swoiego zespołu.

Już wtedy było wiadomo, że sensacja stanie się faktem mimo iż gospodarze do samego końca walczyli o korzystny rezultat. Tym samym Raków II Częstochowa przegrał z Szombierkami Bytom 2:4 w spotkaniu 31.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I. Dla zespołu prowadzonego przez Tomasza Kuźmę była to…pierwsza porażka w goli gospodarza w tym sezonie!

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa II Częstochowa rozegra w najbliższą niedzielę, 6.czerwca br. O godzinie 12:00 drugi zespół Rakowa zmierzy się z MLKS Zniczem Kłobuck. To spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”.

30.05.2021, g.12:05 : Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

2:4: Bulek 80′

Sędziował: Damian Rokosz (Rogoźnik). Żółte kartki: M.Mizgała 16′ (faul), Budnicki 56′ (faul) – obaj Raków II Częstochowa. Mecz bez udziału publiczności.

RKS Raków II Częstochowa : Dawid Sztekler – Artur Lenartowski (kpt), Michał Mizgała, Mateusz Skibiński (65′ Mateusz Niedziałkowski), Adrian Balboa, Hubert Tylec, Radosław Dzierbicki, Jakub Budnicki, Przemysław Mizgała, Krystian Ślęzak, Mateusz Piątkowski (70′ Dawid Jargosz).

Rezerwowi: Hubert Muszyński – Filip Głasek, Oskar Januszewski, Robert Brzęczek, Przemysław Oziębała.

Trener: Tomasz Kuźma.

GKS Szombierki Bytom: Mateusz Harkawy – Denis Oracz, Jakub Stefaniak, Remigiusz Curyło, Jakub Wagner (66′ Fabian Bulek), Łukasz Łebko, Tomasz Rybak (kpt), Marek Szubert (46′ Paweł Juraszczyk), Karol Pstuś (88′ Stanisław Krawiec), Kamil Moritz, Remigiusz Malicki (83′ Przemysław Kuciński).

Rezerwowi: Jakub Zapiór – Miłosz Ziomek.

Trener: Marcin Molek.