Zwycięstwo w meczu o “sześć punktów”

Drugi zespół Rakowa Częstochowa pokonał w sobotę, 11.maja br. na wyjeździe Gwarka Tarnowskie Góry, 3:2 w spotkaniu 29.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Zwycięstwo podopiecznych podopiecznych Przemysława Oziębały zostało wywalczone w starciu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie się w trzeciej lidze, grupie trzeciej.

W sobotę w Tarnowskich Górach obydwie drużyny – zarówno gospodarzy, Gwarka jaki rezerwy Mistrza Polski = częstochowskiego Rakowa czekało niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o zachowanie trzecioligowego bytu na przyszły sezon.

Dystans, który dzielił oba zespoły to trzy punkty. Obie drużyny znajdowały się w strefie spadkowej, plasując się kolejno na szesnastej i siedemnastej lokacie. Zdecydowanie w lepszej sytuacji byli  przed tą potyczką podopieczni Bartłomieja Cymerysa, którzy nad zespołem pod wodzą Przemysława Oziębały mieli te trzy “oczka” przewagi a do bezpiecznej lokaty obecnie zajmowanej przez Unię Turza Śląska, tracili zaledwie jeden punkt.

Od mocnego uderzenia w sobotę, 11.maja br. spotkanie na Stadionie Miejskim w Tarnowskich Górach rozpoczęli częstochowianie, którzy już w 1.minucie za sprawą Tobiasza Mrasa otworzyli wynik tego meczu. Zaledwie 16-letni pomocnik – Tobiasz Mras po raz pierwszy w tym meczu pokonał wychowanka Concordii Piotrków Trybunalski, Patryka Kukulskiego.

W 27.minucie meczu zespół pod wodzą Przemysława Oziębały podwyższył prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się kapitan częstochowian – Piotr Malinowski. Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się dwubramkowym prowadzeniem rezerw Rakowa Częstochowa to w 43.minucie po raz drugi w tym meczu golkipera gospodarzy pokonał Tobiasz Mras. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra głównego Pana Mariusza Goriwody z Gliwic gospodarze zdobyli gola. Kacpra Bieszczada zdołał pokonać wychowanek Chrzciciela Tychy – Nikolas Wróblewski.

W 57.minucie ten sam zawodnik zdobył dla swojego zespołu drugiego gola i do zakończenia spotkania pozostawało nieco ponad półgodziny, gdzie tarnogórzanie grali z olbrzymią determinacją aby zdobyć wyrównującego gola. Ta sztuka im się nie udała i tym samym Raków II Częstochowa pokonał na wyjeździe Gwarka Tarnowskie Góry, 3:2 w spotkaniu 29.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Częstochowianie po tym meczu mają na swoim koncie 29.punktów i w tabeli plasują się na szesnastej lokacie.

Kolejne ligowe spotkanie zespół pod wodzą Przemysława Oziębały rozegra już w najbliższą środę, 15.maja br. Rywalem będzie obecnie czwarta siła trzeciej ligi, grupy trzeciej – KS Górnik Polkowice. Zespół prowadzony przez byłego sześciokrotnego Reprezentanta Albanii, Enkeleida Dobiego ma na swoim koncie 44 “oczka”.  Natomiast zawodnikiem Górnika Polkowice jest 20-letni napastnik, Michał Litwa. Gracz ten w sezonie 2020/2021 znajdował się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu Rakowa Częstochowa, jednak nie rozegrał ani jednego ligowego spotkania.

Początek meczu o godzinie 16:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”. Wstęp wolny. Spotkanie będzie transmitowane przez oficjalną Telewizję klubową RakówTV na YouTube.

2:3: N.Wróblewski 57′

Sędziował: Mariusz Goriwoda (Gliwice). Żółte kartki: J.Kaczmarek, Rogala, Joachim – wszyscy Gwarek Tarnowskie Góry.

TS Gwarek Tarnowskie Góry: (skład wyjściowy): Patryk Kukulski – Kacper Będzieszak, Mateusz Letkiewicz, Jakub Załucki, Mateusz Bąk, Michał Flak, Maciej Borycka (kpt), Michał Rakowiecki, Nikolas Wróblewski, Jakub Kaczmarek.

Rezerwowi: Krzysztof Wawrzyniak – Aleksander Piątek, Kacper Joachim, Łukasz Piątek, Ernest Babeshko, Paweł Rogala, Błażej Czuban, Mateusz Flak, Alan Sprot.

Trener: Bartłomiej Cymerys.

RKS Raków II Częstochowa (skład wyjściowy): Kacper Bieszczad – Oskar Krzyżak, Adam Mesjasz, Patryk Jurczyński, Adam Olejnik, Piotr Nocoń, Max Pawłowski, Tobiasz Mras, Piotr Malinowski (kpt), Kacper Nowakowski, Jakub Łukasiewicz.

Rezerwowi: Kacper Jureczko – Tomasz Okulicki, Jakub Wireński, Jakub Bęben, Jakub Cierpiał, Wiktor Żołądź, Fabian Gacek, Łukasz Kabaj, Oliwier Kucharczyk.

Trener: Przemysław Oziębała.