22 września zakończyła się weryfikacja formalnoprawna propozycji zadań złożonych przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego. Z 761 wniosków, aż 456 przeszło pozytywnie weryfikacje i zostanie poddanych pod głosowanie – to o ponad 200 więcej niż w roku ubiegłym.
Częstochowianie będą mogli głosować m.in. na projekty kulturalne, sportowe, dotyczące zdrowia i szeroko rozumianej rozbudowy infrastruktury miejskiej.
Podczas weryfikacji wniosków urzędnicy sprawdzali czy proponowane zadania mieszczą się w puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski, są zgodne z przepisami prawa oraz czy zostały umiejscowione na miejskich gruntach.
Głównym powodem dla których wnioski nie przeszły pozytywnie weryfikacji, był najczęściej problem z właściwą lokalizacją.
Lista wszystkich wniosków znajduje się na stronie www.konsultacje.czestochowa.pl
W październiku, w każdej dzielnicy Częstochowy odbędą się organizowane przez Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej (PIMIS) oraz Urząd Miasta Częstochowy spotkania z mieszkańcami i autorami propozycji zadań, podczas których będzie można poznać szczegóły złożonych wniosków i podjąć ostateczną decyzję, na które z zadań – ogólnomiejskich i dzielnicowych oddamy swój głos.
Harmonogram spotkań od 1 października dostępny będzie na stronie internetowej www.konsultacje.czestochowa.pl oraz w Referacie Partycypacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta, pod nr tel.: 34 37 07 497
ug