Ślubowanie nowego Burmistrza Adama Zamory i radnych w Żarkach


Nowo wybrany burmistrz Miasta i Gminy Żarki Adam Zamora oraz 14 radnych Rady Miejskiej w Żarkach uroczyście ślubowali podczas pierwszej sesji IX Kadencji na lata 2024–2029. Posiedzenie odbyło się 7 maja w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach z udziałem zaproszonych gości i mieszkańców.

 

Pierwszą sesję rozpoczęła i prowadziła Joanna Jarosz. Przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej Aneta Nowakowska wręczyła radnym i nowemu burmistrzowi Adamowi Zamorze zaświadczenia o wyborze. Wszyscy złożyli ślubowanie i przystąpiono do ustalenia porządku obrad. Najważniejszym punktem było powołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

W wyniku głosowania funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej uzyskał Grzegorz Kwaśniok. Zdobył 12 głosów, dwie osoby wstrzymały się od głosu. Przy jednogłośnym poparciu wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej została Joanna Jarosz.

 

Wybory Samorządowe 2024 zakończyły się wygraną Adama Zamory. W głosowaniu na Burmistrza Miasta i Gminy Żarki w II turze wyborów uzyskał 2 003 głosów (54,44 proc.). Kontrkandydat Klemens Podlejski zdobył 1676 głosów (45,56 proc.) i po 26 latach bycia burmistrzem Miasta i Gminy Żarki odszedł ze stanowiska.

Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Adam Zamora (38 lat) od 2014 roku zasiadał w Radzie Miejskiej w Żarkach. W ostatniej kadencji był wiceprzewodniczącym komisji Gospodarki i Mienia. Urodził się w Częstochowie. Wychował się i mieszka w Żarkach wraz z rodziną” żoną i dwójką dzieci.

A. Zamora zdobył wykształcenie wyższe z zakresu bezpieczeństwa publicznego w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu. Nim został burmistrzem prowadził własną działalność gospodarczą „Omega System” z sektora Security. Od 2017 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Spółdzielni Socjalnej „MULTISERVICE” z siedzibą w Myszkowie – gdzie łączył działalność statutową – pomagającą osobom wykluczonym zawodowo i społecznie powrócić na rynek pracy i normalnego funkcjonowania w społeczeństwie z działalnością gospodarczą – dając zatrudnienie i tworząc stanowiska pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem.

Doświadczane zawodowe na szczeblu managerskim zdobył w spółce Alfa SECURITY zatrudniającej ponad 500 pracowników. W latach 2010–2013 – koordynator ds. ochrony, 2013–2016 dyrektor handlowy, 2016–2021 – prezes zarządu/kierownik administracji biura.

Od 2021 roku pełni funkcję wiceprezesa stowarzyszenia Bezpartyjni PL z siedzibą w Częstochowie. Jako lokalny społecznik organizował i współorganizował ze stowarzyszeniami, fundacjami, grupami nieformalnymi wiele akcji społecznych, zbiórek publicznych, imprez sportowych oraz kulturalnych promujących Jurę.

Otrzymał od Marszałka Województwa Śląskiego nagrodę jako „Lokalny Bohater Inspiruje”. Natomiast za działalność w ekonomii społecznej uzyskał tytuł Lodołamacza 2022 (kat. otwarty rynek pracy).

Zdjęcie burmistrza: Archiwum Adama Zamory 

Pozostałe fot: Magdalena Brzegowska

 

Rada Miejska w Żarkach 2024-2029
Poniżej lista radnych wraz z okręgami, w których uzyskali mandat do reprezentowania mieszkańców w Radzie Miejskiej w Żarkach.
Okręg Wyborczy nr 1 –  Joanna Nowakowska
Okręg obejmuje: Miasta Żarki: Osiedle Centrum, ulice: Częstochowska od nr 1 do nr 59 nieparzyste i od nr 2 do nr 52 parzyste, Długa, Górki, Krótka, Leśna, Stanisława Moniuszki od nr 1 do nr 25 nieparzyste i od nr 2 do nr 30 parzyste, Olsztyńska, Polna, Spadowa, św. Barbary.

Okręg wyborczy Nr 2 – Łukasz Kołodziejczak
Okręg obejmuje: część Miasta Żarki: Osiedle Centrum, ulice: Handlowa, Berka Joselewicza, Koziegłowska, Kościelna, Leśniowska od nr 1 do nr 53 nieparzyste i od nr 2 do nr 84 parzyste, Nadrzeczna, Ofiar Katynia od nr 1 do nr 3 nieparzyste i od nr 2 do nr 20 parzyste, Piaski, Stary Rynek, Targowa, Wąska.

Okręg wyborczy Nr 3 – Joanna Jarosz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach
Okręg obejmuje: część Miasta Żarki: Osiedle Centrum, ulice: Armii Krajowej, Tadeusza Kościuszki, Mała, marsz. Józefa Piłsudskiego, Mokra, Myszkowska od nr 1 do nr 19 nieparzyste i od nr 2 do nr 48 parzyste, Ogrodowa, Poprzeczna, Prosta, Strażacka, Żwirki i Wigury.
Okręg wyborczy  Nr 4 – Tomasz Major
Okręg obejmuje:
część Miasta Żarki: Osiedle Mickiewicza, ulice: Borówkowa, Władysława Broniewskiego, Brzozowa, Czarka, Częstochowska od nr 61 do końca nieparzyste i od nr 54 do końca parzyste, Kazimierza Deyny, Kazimierza Górskiego, Jałowcowa, Władysława Komara, Jerzego Kukuczki, Janusza Kusocińskiego, Bronisława Malinowskiego, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Elizy Orzeszkowej, Podleśna, Bolesława Prusa, Mikołaja Reja, Henryka Sienkiewicza, Kamili Skolimowskiej, Juliusza Słowackiego, Leopolda Staffa, Świerkowa, Stefana Żeromskiego, Huberta Wagnera, Wrzosowa.
Okręg wyborczy Nr 5 – Monika Radosz
Okręg obejmuje:
część Miasta Żarki: Osiedle 600 lecia, ulice: Mikołaja Kopernika od nr 2 do nr 12 parzyste, Łąkowa, Stanisława Moniuszki od nr 27 do końca nieparzyste i od nr 32 do końca parzyste, Emilii Plater, Różana, Sosnowa, Topolowa, Wierzbowa.
Okręg wyborczy Nr 6 –  wybory uzupełniające 
 Okręg obejmuje:  część Miasta Żarki: Osiedle 600 lecia, ulice: Astrów, Bratków, Chabrów, Chryzantem, Fiołków, Kąkoli, Konwalii, Mikołaja Kopernika od nr 1 do nr 17 nieparzyste, Serwin, Tulipanów, Zaklasztorze.

Okręg wyborczy Nr 7 – Ewa Sojka
Okręg obejmuje:  część Miasta Żarki ulice: Cegielniana, Chopina, Dworska, Jagodowa, Młyńska, Myszkowska od nr 21 do końca nieparzyste i od nr 50 do końca parzyste, Olszowa, Słoneczna, Steinkellera, Zielona: Osiedle Olesiów.

Okręg wyborczy Nr 8 – Ewa Siurda

Okręg obejmuje:  część Miasta Żarki ulice: Klasztorna, Krzywa, Leśniowska od nr 55 do końca nieparzyste i od nr 86 do końca parzyste, Mostowa, Niegowska, Ofiar Katynia od nr 5 do końca nieparzyste i od nr 22 do końca parzyste, Wschodnia, Źródlana: Osiedle Leśniów.
Okręg wyborczy Nr 9 – Jan Gil
Okręg obejmuje: Sołectwo Jaworznik.
Okręg wyborczy Nr 10 – Grzegorz Kwaśniok, przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach 
Okręg obejmuje: Sołectwo Zaborze; Sołectwo Przybynów ulice: Częstochowska, Letniskowa, Kasztanowa, Kręta, Parkowa, Słoneczna, Spadowa, Szkolna, Wojska Polskiego.
Okręg wyborczy Nr 11 – Piotr Rycąbel
Okręg obejmuje: Sołectwo Ostrów; Sołectwo Przybynów ulice: Graniczna, Grzybowa, Łąkowa, Ogrodowa, Ostrowska, Żarecka.
Okręg wyborczy Nr 12 – Iwona Samuel
Okręg obejmuje: Sołectwa Cztachowa i Zawada.
Okręg wyborczy Nr 13 – Aleksandra Świtała
Okręg obejmuje: Sołectwa: Jaroszów i Suliszowice.
 
Okręg wyborczy Nr 14 – Łukasz Rarok
Okręg obejmuje:  Sołectwo Wysoka Lelowska, Wysoka Lelowska Czarka, Wysoka Lelowska  Józefów, Wysoka Lelowska  Kępina, Wysoka. Lelowska  Koza.
Okręg wyborczy Nr 15 – Paweł Labocha
Okręg obejmuje: Sołectwo Kotowice.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *