STREETWORKING NA KRAKOWSKIEJ


W siedzibie Fundacji Chrześcijańskiej Adullam przy ulicy Krakowskiej 34 zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Majer rozmawiał z pracownikami pomocy społecznej o systemie częstochowskiej opieki socjalnej i możliwościach jej usprawnienia.

Spotkanie było okazją do podsumowania realizowanego od dwóch miesięcy projektu Adullamu i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej stworzenia centrum wsparcia na zasadzie streetworkingu. Możliwość bezpośredniego dotarcia do potrzebujących, którzy nie muszą już sami zgłaszać się do MOPS, sprawia, że praca z nimi staje się znacznie efektywniejsza. Opiekunowie pomagają bezdomnym i uzależnionym w znalezieniu pracy, wyjściu z nałogu oraz wspierają ich w wychowywaniu dzieci.
– Zajmujemy się dziećmi i młodzieżą, organizując im czas wolny w specjalnie przygotowanych dla nich klubach. Działają tu również grupy wsparcia dla kobiet i mężczyzn z problemem alkoholowym oraz grupy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Duży nacisk kładziemy na pomoc bezdomnym i bezrobotnym, którym pomagamy znaleźć pracę i usamodzielnić się – poinformowała prezes Fundacji Adullam Elżbieta Ferenc.
Fundacja Chrześcijańska Adullam to organizacja pożytku publicznego, prowadząca:
1. stołówkę bezpłatnego żywienia – przez 6 dni w tygodniu wydawane są dwudaniowe obiady dla ok. 500 osób (w tym ok. 200 dzieci i młodzieży uczącej się) oraz pieczywo i inne artykuły spożywcze,
2. punkt wydawania produktów żywnościowych – realizacja programu pomocy unijnej dla najuboższej ludności krajów Unii Europejskiej “PEAD”.
3. system resocjalizacji w ramach Hostelu mężczyzn wychodzących z alkoholizmu, po odbytych wyrokach karnych, długoletnio bezrobotnych,
4. świetlicę dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych,
5. punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu oraz ich rodzin,
6. Magazyn pomocy rzeczowej.

R

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *