Kolejna rządowa subwencja na częstochowskie inwestycje


W ostatnich kilku miesiącach do Częstochowy trafiło ponad 32,5 miliona złotych z rządowego funduszu inwestycji lokalnych. 24 maja parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości na ręce częstochowskich radnych przekazali kolejny czek na 7 666 400 zł. Pieniądze te pochodzą z rządowej rezerwy subwencji ogólnej na 2021 rok i będą wykorzystane na konieczną modernizację ulicy Mirowskiej w Częstochowie, na odcinku od ul. Nadrzecznej do ul. Faradaya.

 

 

O kolejnym rządowym wsparciu Częstochowy mówili podczas konferencji parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. – Nieustannie, rząd Zjednoczonej Prawicy przekazuje znaczne środki na samorząd terytorialny, na rozwój infrastruktury drogowej. W ramach ostatniego rozdania z rezerwy celowej na rozwój dróg w Polsce Częstochowa otrzymała ponad 7,7 miliona złotych. I dzisiaj, także w imieniu pana prezesa Zarządu Okręgu PiS w Częstochowie, posła Szymona Giżyńskiego, przekazujemy symboliczny czek na ręce radnych miasta Częstochowy, z prośbą o dalsze przekazanie władzom miasta – mówił senator Ryszard Majer. – Co ważne podkreślenia, spośród 120 samorządów, które w tym rozdaniu otrzymują środki finansowe jest miasto Częstochowa. A w Polsce jest przecież ponad 2,5 tysiąca jednostek samorządowych – dodał Senator.

Radna Monika Pohorecka, wskazała, że pieniądze, które już otrzymała Częstochowa zostaną w bieżącym roku wykorzystane na realizację konkretnych inwestycji. – Będą to zadania poprawiające byt i bezpieczeństwo mieszkańców. Remonty szkół i przedszkoli, dostosowanie miejskiego żłobka do przepisów ochrony przeciwpożarowej, przebudowy dróg, w tym między innymi budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Legionów. Pieniądze te pomogą rozwiązać wiele problemów mieszkańców, które są nam radnym zgłaszane. Otrzymane wcześniej ponad 32,5 miliona złotych oraz obecna dotacja, która lada dzień, za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, trafi do częstochowskiego samorządu dowodzą, że rządowe pieniądze do miasta Częstochowy płyną – akcentowała radna Monika Pohorecka.

W konferencji prasowej uczestniczyli: senator Ryszard Majer, posłowie – Lidia Burzyńska i Mariusz Trepka, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz oraz radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość – Dorota Majer, Monika Pohorecka i Piotr Wrona.

Fot. Bartosz Półrolnik

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *