PERN rozpoczął budowę rurociągu produktowego Boronów – Trzebinia, odpowiadając na zapotrzebowanie Klientów. Ta forma logistyki paliw jest najtańszą i najbardziej ekologiczną formą ich dystrybucji. Ilość paliwa dostarczana przez tę magistralę odpowiada 90 cysternom kolejowym i ponad 150 autocysternom dziennie. Nowa magistrala przyniesie szereg korzyści społecznościom lokalnym – pozytywny wpływ na rynek pracy oraz usług świadczonych przez miejscowe i regionalne firmy wykonawcze realizujące projekt. To także zwiększenie budżetu gmin – o 2% podatku rocznego od wartości wybudowanej infrastruktury na jej terenie.
Konsekwentne działania rządu Prawa i Sprawiedliwości doprowadziły do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. PERN jako spółka należąca do infrastruktury energetycznej skutecznie i konsekwentnie prowadzi działania inwestycyjne, mimo utrudnień wynikających z pandemii koronawirusa. Dzisiaj, rozpoczynając budowę rurociągu produktowego Boronów -Trzebinia PERN robi kolejny krok ku osiągnięciu pełnej elastyczności w zakresie logistyki paliwowej – podkreślił Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.
Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej
Ważna inwestycja dla południowej Polski
Rozpoczęcie budowy rurociągu paliwowego Boronów-Trzebinia to ważny moment dla PERN, to kolejny projekt realizowany w ramach naszego flagowego programu Megainwestycji. W ciągu ostatnich 12 miesięcy oddaliśmy ponad 500 tys. m³ pojemności magazynowych na ropę i ponad 200 tys. m³ na paliwa. Komplementarną inwestycją jest właśnie budowa rurociągu Boronów-Trzebinia, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa zaopatrzenia Województwa Małopolskiego i Śląskiego w paliwa, czyli regionów o bardzo wysokiej konsumpcji paliw – powiedział Igor Wasilewski, prezes PERN.
Igor Wasilewski, prezes PERN
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Wszystkie nasze inwestycje realizujemy z zachowaniem najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa, tak jest i w tym przypadku. Dodatkowo cieszy fakt, że spośród wielu złożonych ofert, najatrakcyjniejsze złożyły polskie firmy, które od wielu lat specjalizują się w budowie rurociągów i innych instalacji podziemnych – zaznaczył Mateusz Radecki, wiceprezes PERN.
Mateusz Radecki, wiceprezes PERN
Megainwestycje PERN
Katarzyna Krasińska
Rzecznik prasowy PERN S.A.