W środę 7 grudnia w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie odbył się po raz kolejny Dzień Przedsiębiorczości, połączony z oficjalnym otwarciem sali instalacyjnej pod patronatem firmy Grohe.
Więcej o obydwu wydarzeniach mówi Patrycja Rozpondek, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.
– Mamy dzisiaj podwójne święto – wyjaśnia dyrektor Patrycja Rozpondek. – Pierwszym jest Dzień Przedsiębiorczości, który organizujemy już co najmniej siódmy rok z rzędu, a który zdążył już wpisać się w tradycję naszej szkoły. W jego trakcie przypominamy gościom, że Zespół Szkół Technicznych to szkoła przedsiębiorcza, ponieważ mamy bogatą ofertę edukacyjną, choćby z tego względu, że organizujemy bądź bierzemy udział w wielu projektach na terenie szkoły oraz na terenie Miasta Częstochowy. W naszej szkole nigdy nie jest nudno, zawsze dużo się dzieje i uczniowie po prostu lubią do niej przychodzić. Myślę, że to jest naszym największym sukcesem – stwierdza dyrektor. – Drugim jest oficjalne otwarcie sali instalacyjnej pod patronatem firmy Grohe. Z sali tej będą mogli korzystać uczniowie, kształcący się w zawodach, takich jak technik inżynierii sanitarnej czy monter sieci instalacji sanitarnych. Jest ona wyposażona na tyle dobrze, że uczniowie będą tam mogli uczestniczyć nie tylko w zajęciach teoretycznych, ale i praktycznych. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować firmie Grohe za możliwość otwarcia tak nowoczesnej sali właśnie w naszym Zespole Szkół Technicznych.
O samej pracowni zaś szczegółowo mówi Piotr Strzałkowski, kierownik rozwoju kanału profesjonalnego w Europie Środkowej i Wschodniej (ang. Leader of Professional Channel Activation CEE) z firmy Grohe.
– Pracownia została wyposażona zgodnie ze standardami firmy Lixil, do której Grohe należy od 4 lat. Młodzi ludzie, którzy uczą się w szkole, będą mogli korzystać z najnowszych technologii, stosowanych w łazienkach w domach i obiektach użyteczności publicznej – mówimy tutaj o podstawowych elementach, takich jak stelaże do ceramiki. Ponadto młodzież będzie mogła poznać rozwiązania, wykorzystujące najnowszą technologię bezdotykową i nauczyć się, w jaki sposób korzystać zarówno z armatury termostatycznej, jak i z armatury jednouchwytowej. Nauczy się także, jak oszczędzać wodę i energię przy pomocy rozwiązań, oferowanych przez firmę Lixil wraz z Grohe – opisuje Piotr Strzałkowski. – Ta sala to już jedenaste centrum szkoleniowe w Polsce – docelowo ma ich być 25 – i ważne jest dla nas, żeby korzystali z niej nie tylko młodzi ludzie z tej szkoły, ale też studenci z Politechniki Częstochowskiej. Chcemy, by było to miejsce, gdzie zdobędą oni nie tylko zawód, lecz również pewną wiedzę na temat tego, w jaki sposób oszczędzać wodę i energię i co, w ramach wyżej wymienionych kwestii, będzie interesowało potencjalnego klienta – podsumowuje Piotr Strzałkowski.
Po części oficjalnej imprezy nastąpiła część, przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych, obejmująca m.in. występ szkolnego kabaretu (tematem zaprezentowanego skeczu była praca urzędników) oraz pokaz filmu o samej placówce.
MS