Projekt filmowy z okazji 65.rocznicy nadania imienia częstochowskiemu Teatrowi.
Scenariusz na podstawie wybranych dzieł Adama Mickiewicza: Robert Dorosławski
Reżyseria: Adam Hutyra, Jędrzej Niestrój, Reżyser obrazu: Jędrzej Niestrój, Operator: Grzegorz Guziak
Premiera filmowa: 27 czerwca, godz. 19.00
Bilety w cenie – 10 zł
Kup bilet https://www.teatr-mickiewicza.pl/spektakl,kupbilet,2280
Projekt filmowy z okazji 65.rocznicy nadania imienia częstochowskiemu Teatrowi.
Scenariusz na podstawie wybranych dzieł Adama Mickiewicza: Robert Dorosławski
Reżyseria: Adam Hutyra, Jędrzej Niestrój, Reżyser obrazu: Jędrzej Niestrój, Operator: Grzegorz Guziak
Operatorzy kamer: Przemysław Moilk, Krzysztof Mucha, Kajetan Matuszewski
Montaż: Grzegorz Juziak i Jędrzej Niestrój, Dźwięk: Piotr Andrzej Całus, Piotr Czok, Zdzisław Kubziakowski
Światło: Przemysław Bielawski, Arkadiusz Ficek, Krzysztof Walczyk
Muzycy: Michał Rorat – piano, Sebastian Janik– saksofon, Kosma Kalamarz– gitara basowa, Przemysław Pacan – perkusja
W projekcie udział wzięły aktorki aktorzy częstochowskiego Teatru.
„To było istne szaleństwo. Zdjęcia miały trwać najwyżej trzy dni, a pracowaliśmy od rana do nocy przez niemal dwa tygodnie. Często aktorzy i ekipa techniczna wychodzili z Teatru o 5 nad ranem. (…)
Utwory Mickiewicza można czytać na wiele sposobów – niekoniecznie lineralnie, klasycznie, na scenie. Dlatego tez prosiłem koleżanki i kolegów aktorów o to, aby wybrali sobie miejsce w Teatrze, w którym chcieliby powiedzieć tekst. Było to bardzo twórcze dla nas wszystkich, bo okazywało się za każdym razem, że przestrzeń nadawała utworowi nowy sens, zmuszała do twórczych poszukiwań.
Zdjęcia powstawały w różnych miejscach Teatru, czasem zupełnie niedostępnych dla widza, np. w windzie towarowej, sznurowni, bibliotece, rekwizytorni, na dachu budynku. Projekt nie zaistniałby w takim wymiarze, gdyby nie Jędrzej Niestrój – operator, reżyser, dokumentalista, który miał wiele wspaniałych pomysłów, wniósł mnóstwo pozytywnej energii i dużą dozę „szaleństwa” – mówi Adam Hutyra, reżyser spektaklu.
Dziś są moje imieniny. Koncert pamięci Piotra Machalicy
To wyjątkowe wydarzenie w częstochowskim teatrze – w znaczeniu artystycznym, ale także niezwykle emocjonalnym, osobistym. Koncert powstaje z potrzeby serca. Chcemy – aktorzy i pracownicy teatru – tym wyjątkowym programem dać wyraz szacunku i pamięci o naszym wieloletnim dyrektorze artystycznym. Dlatego na scenie wystąpi niemalże cały zespół aktorski Teatru Mickiewicza (Iwona Chołuj, Teresa Dzielska, Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak, Czesława Monczka, Agnieszka Łopacka, Agata Ochota-Hutyra, Sylwia Warmus, Hanna Zbyryt, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Bartosz Kopeć, Michał Kula, Adam Machalica, Maciej Półtorak, Antoni Rot) oraz muzycy, z którymi Pan Piotr zrealizował kilkaset koncertów, ale też których darzył przyjaźnią: Marcin Lamch, Darek Bafeltowski, Krzysztof Niedźwiecki, Michał Walczak i Michał Rorat.
Tytuł jest parafrazą piosenki Edwarda Stachury, którego utwory z programu zrealizowanego kilkanaście lat temu i pokazanego w niemalże całej Polsce ponad 120 razy, będą spoiwem koncertu. Oprócz piosenek i wierszy Steda pojawią się też teksty innych autorów, zwłaszcza tych, których Piotr Machalica niezwykle cenił i których utwory przez całe swoje artystyczne życie wykonywał: Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty.
Pan Piotr będzie z nami!
Zaśpiewa z ekranu, ale głęboko wierzymy także
w Jego obecność wśród nas na scenie i na widowni.
Tylko dwa koncerty w okolicach imienin Piotra i Pawła.
29 i 30 czerwca o godz. 19.00
Kup bilet na 29.06 https://www.teatr-mickiewicza.pl/spektakl,kupbilet,2275
Kup bilet na 30.06 https://www.teatr-mickiewicza.pl/spektakl,kupbilet,2277
Zapraszamy częstochowskich przyjaciół i wielbicieli Piotra Machalicy, ale też wszystkich, którym od czasu do czasu potrzebna jest dobra, poetycka piosenka.
Pozdr