Młodzi pszczelarze po raz piąty „Bliżej pszczół”


 

Na finale V Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół” uczniowie szkół podstawowych (klas 7-8) i ponadpodstawowych (klas 1-4) powalczą o indeksy na KUL, przyjęcie w poczet uczniów Technikum Pszczelarskiego, udział w Międzynarodowych Zawodach Młodych Pszczelarzy IMYB, sprzęt elektroniczny i upominki. Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju KUL, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli.

 

 

Finał V Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół” odbędzie się 25 marca 2021 r. w  Lublinie.

Konkurs popularyzuje pszczelarstwo i wiedzę o roli pszczół w środowisku naturalnym. Każdy uczestnik konkursu otrzymuje upominek: kalendarz pszczelarza, książkę tematyczną, nasiona roślin miododajnych. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. – mówi Renata Horbaczewska Wiceprezes Zarządu Fundacji Rozwoju KUL.

26 marca 2021 r. o godz. 9.00 rozpocznie się konferencja naukowa „Pszczoła w mieście” (wstęp wolny) oraz ogłoszenie wyników konkursu wraz z wręczeniem nagród laureatom. Po zakończeniu konferencji uczestnicy i opiekunowie wezmą udział w bezpłatnym zwiedzaniu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pasieki Miejskiej KUL.

Podjęte działania, poza edukacją  młodzieży, przyniosą także popularyzację problematyki ochrony pszczół i innych zapylaczy w społeczeństwie. Uczestnictwo w konferencji naukowej pozwoli młodemu człowiekowi spojrzeć na świat pszczół z zupełnie innej strony.mówi Bożena Stępień, wicedyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli.

Ginięcie pszczół ma niezwykle negatywny wpływ na środowisko naturalne, gdyż pszczoły odgrywają istotną rolę w rozmnażaniu roślin, zarówno gatunków dziko rosnących jak i uprawnych. Ochrona owadów zapylających jest bardzo ważnym elementem działań na rzecz ochrony różnorodności ekologicznej. – dodaje dr hab. Magdalena Lubiarz, prof. KUL z Katedry Ochrony Środowiska Przyrodniczego i Krajobrazu.

Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 25 grudnia 2020 r. Szczegóły i regulamin dostępne na stronie www.kul.pl/KULmaUL   oraz   www.facebook.com/kulmaul/

 

Osoba do kontaktu:

Renata Horbaczewska

Fundacja Rozwoju KUL

tel. 81 445 32 35, tel. 536 536 663

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *