Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości organizuje od dwudziestu jeden lat konkurs o tytuł „Rzemieślnik Roku”. Jego celem jest: promocja wyrobów i usług rzemieślniczych, określenie roli sektora prywatnego w gospodarce narodowej, promocja rzetelności rzemieślniczej.
Ten zaszczytny tytuł za 2015 rok Zarząd Izby przyznał w grupie zakładów zatrudniających do 10. osób Henrykowi Przygodzińskiemu, członkowi Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Pajęcznie.
Henryk Przygodzki kontynuuje od 1975 roku rodzinne tradycje rzemieślnicze w zawodzie obuwnik-cholewkarz. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje uzyskując najwyższe tytuły mistrz obuwnik i mistrz cholewkarz. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe rzemieślnika gwarantują wysoką jakość produkowanych wyrobów i świadczonych usług. Jest bardzo ceniony przez pracowników i klientów. Posiada duży autorytet wśród kolegów rzemieślników.
Swoje kwalifikacje i doświadczenie przekazał już 27 uczniom, którzy uzyskali tytuły czeladnika. Jest czynnym działaczem samorządowym rzemiosła. Od wielu lat pełni funkcję członka Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych Małej Przedsiębiorczości w Pajęcznie. Angażuje się w prace społeczne na rzecz poprawy bazy lokalowej Domu Rzemiosła.
W grupie zakładów zatrudniających od 10.do 50. osób tytuł uzyskał Ireneusz Zygier, członek Cechu Rzemiosł Różnych, Malej i Średniej Przedsiębiorczości w Myszkowie. Ireneusz Zygier prowadzi Firmę IBUD 25 lat. Posiada ona trzy kierunki działalności: handel, produkcję, doradztwo. Firma oferuje szerokiej rzeszy podmiotom gospodarczym oraz indywidualnym klientom: gazy techniczne, artykuły spawalnicze, wyroby stalowe, odzież roboczą, artykuły BHP (ochrona dróg oddechowych, głowy, oczu), środki czystości, chemię gospodarczą. Zakłady przemysłowe, hurtownie i sklepy detaliczne zaopatrywane są w artykułu kompleksowo. Firma IBUD zapewnia: wysoką jakość towarów, przystępne ceny, dogodne terminy płatności, atesty na towary, własny transport.
I. Zygier jest czynnym działaczem samorządu rzemiosła. Od 2004 roku pełni funkcję podstarszego Cechu Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Myszkowie. Jako mistrz w zawodzie handlowiec szkoli młodocianych pracowników. Oprócz odpowiedzialnej pracy zawodowej i samorządowej szeroko udziela się w pracy społecznej jako: członek Powiatowej Rady zatrudnienia w Myszkowie; przewodniczący Rady Biznesu przy Burmistrzu Myszkowa; członek Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Myszkowie
W grupie zakładów zatrudniających powyżej 50. osób tytuł otrzymał Jan
Głębocki, członeki Cechu Rzemiosł Drzewno-Budowlanych w Częstochowie.
Pan Jan Głębocki prowadzi zakład stolarski „JANMAR” 32 lata. Jest to firma z tradycjami rodzinnymi specjalizująca się w produkcji i sprzedaży mebli kuchennych i biurowych. Meble wykonywane są na wymiar z wysokiej jakości materiałów, spełniające wymagania klienta w każdym zakresie. Dostępne są dla każdego odbiorcy. Cechują je: niska cena, nowoczesność, krótkie terminy realizacji.
Pan Jan Głębocki spełnia wszystkie wymagania dotyczące pedagoga praktycznej nauki zawodu. Jego firma gwarantuje młodocianym pracownikom dogodne warunki nauki i solidne przygotowanie zawodowe. Mistrz Jan Głębocki wyszkolił ponad 50 uczniów. Wielu z nich prowadzi na wysokim poziomie swoje zakłady.
Pan Jan Głębocki jest czynnym działaczem społecznym, osobą o o dużej kulturze osobistej i zawodowej. Posiada duży autorytet w środowisku rzemieślniczym.
Uroczyste wręczenie Dyplomów Laureatom odbyło się na Zjeździe Delegatów Częstochowskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.
P
r