Miłe złego początki…

Piłkarze Skry Częstochowa przegrali na wyjeździe z faworyzowanym zespołem GKS-u Katowice, 1:2 w spotkaniu 29.Kolejki spotkań o mistrzostwo eWinner 2.Ligi. Jedynego gola dla podopiecznych Marka Gołębiewskiego zdobył w 39.minucie, Titas Milasius. Dla gospodarzy bramki w tym spotkaniu zdobywali: Patryk Szwedzik (83′) oraz Dominik Kościelniak (89′).

Bez czterech podstawowych zawodników i po trzech porażkach z rzędu. W takich nastrojach piłkarze Skry Częstochowa udawali się na mecz do murowanego faworyta do awansu, katowickiego GKS-u.

Szkoleniowiec częstochowskiej drużyny w stolicy Górnego Śląska nie mógł skorzystać z usług czterech zawodników, którzy stanowią o sile Skry Częstochowa. Z powodu kontuzji nie wystąpili: Adam Mesjasz oraz Adam Olejnik. Z kolei z powodu nadmiaru żółtych kartek w spotkaniu z „GieKsĄ” pauzowali : Piotr Nocoń oraz Kamil Wojtyra.

Jednak mimo tak olbrzymich kadrowych strat to częstochowianie prezentowali się lepiej od głównego faworyta tego spotkania jak i do awansu na boiska Fortuna 1.Ligi, GKS-u Katowice. Ku zdziwieniu wielu obserwatorów pierwsi w tym spotkaniu gola zdobyli częstochowianie. W 39.minucie ładnym strzałem Bartosza Mrozka pokonał Titas Milasius i to piłkarze częstochowskiej Skry schodzili na przerwę prowadząc, 1:0.

W drugiej części gry również to podopieczni Marka Gołębiewskiego mieli dużą przewagę. W 61.minucie w polu karnym gospodarzy powalony został Daniel Pietraszkiewicz. Będący najbliżej całej sytuacji, arbiter główny Pan Marcin Szrek z Kielc bez wahania wskazał na “wapno”.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Karol Noiszewski. Jednak wychowanek MOSiR-u Mińsk Mazowiecki uderzył na tyle źle, że golkiper gospodarzy odbił piłkę przed siebie, którą na rzut rożny wybili piłkarze GKS-u Katowice.

Niefortunny rzut karny okazał się punktem zwrotnym w dalszej części spotkania. W 80.minucie drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwonym kartonikiem został napomniany Radosław Gołębiowski. Od tego czasu piłkarze Skry Częstochowa grali w “10”, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Najpierw w 83.minucie gola wyrównującego zdobył Patryk Szwedzik, który dobił piłkę odbitą od słupka po uderzeniu Adriana Błąda.

W 89.minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Z około czterech metrów przed bramką Mikołaja Biegańskiego wyskoczył do główki Dominik Kościelniak, który pokonał bramkarza rywali. Jak się później okazało gol zdobyty przez wychowanka Orawy Jabłonka przypieczętował trzy punkty nad drużyną Skry Częstochowa.

Do regulaminowego czasu gry arbiter główny doliczył trzy minuty, jednak w tym czasie żadnej z drużyn już nie udało się zdobyć ani jednej bramki i zwycięstwo GKS-u Katowice nad częstochowską stało się faktem.

Dla podopiecznych Marka Gołębiewskiego spotkanie z GKS-em Katowice było piątym z rzędu meczem bez zwycięstwa. W tabeli eWinner 2.Ligi – piłkarze Skry Częstochowa z dorobkiem 45.punktów plasują się na piątej pozycji, ale mają już tylko sześć punktów przewagi nad siódmym, KKS-em 1925 Kalisz.

Czasu na rozpamiętywanie porażki na Bukowej nie ma zbyt wiele bowiem już w najbliższą środę, 28.kwietnia br. piłkarze Skry Częstochowa rozegrają 30.Kolejkę spotkań. O godzinie 15:00 na Loretańskiej 20 zmierzą się z broniącym się przed spadkiem, Lechem II Poznań.

Z racji tego, iż w tym terminie nie rozgrywa swoich meczów PKO Bank Polski Ekstraklasa, to pod Jasną Górę drugi zespół “Kolejorza” może przyjechać wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny. Tekstową relację z tego spotkania przeprowadzi oficjalny profil Gazeta Częstochowska LIVE na Facebook-u. Bardzo serdecznie zapraszamy.

24.04.2021, g.18:30 : Katowice (Stadion Miejski) :

GKS Katowice – KS Skra Częstochowa 2:1, (0:1),

0:1: Milasius 39′

1:1: Szwedzik 83′

2:1: Kościelniak 89′

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce). Żółte kartki: Gałecki 36′ (faul) – Milasius 16′ (faul), Gołębiowski 47′ (faul), Pietraszkiewicz 58′ (faul), Biegański 80′ (niesportowe zachowanie). Czerwona kartka (za drugą żółtą) : Gołębiowski 81′ (faul). Mecz bez udziału publiczności.

GKS Katowice: 1.Bartosz Mrozek – 21.Zbigniew Wojciechowski (72′ 20.Patryk Grychtolik), 4.Arkadiusz Jędrych (kpt), 26.Michał Kołodziejski, 16.Grzegorz Rogala (79′ 29.Patryk Szwedzik), 24.Szymon Kiebzak (66′ 10.Krystian Sanocki), 6.Rafał Figiel, 17.Michał Gałecki (46′ 14.Marcin Urynowicz), 11.Adrian Błąd, 7.Arkadiusz Woźniak (66′ 23.Dominik Kościelniak), 15.Filip Kozłowski. Trener: Rafał Górak.

KS Skra Częstochowa: 1.Mikołaj Biegański – 8.Rafał Brusiło, 25.Hubert Sadowski, 27.Mariusz Holik (kpt), 23.Dawid Niedbała, 18.Karol Noiszewski, 10.Radosław Gołębiowski, 11.Daniel Pietraszkiewicz (90′ 29.Dominik Smykowski), 9.Damian Warnecki (83′ 16.Lucjan Klisiewicz), 30.Titas Milasius (82′ 20.Sebastian Rogala). Trener: Marek Gołębiewski.