TELEGRAF


W poniedziałek 27 czerwca w Sądzie Rejowym w Częstochowie miało odbyć się posiedzenie pojednawcze w sprawie oskarżenia przez posła Samoobrony Andrzeja Grzesika dwóch były działaczy partii: Zdzisława Pleszyniaka (byłego przewodniczącego okręgu częstochowskiego) i Adama Łazarza jego byłego zastępcy. Ponieważ do Sądu nie stawił się ani oskarżyciel, ani jego obrońca do rozmów nie doszło. Sędzia Barbara Lewandowska odroczyła posiedzenie do 9 października, uznając sprawę za szum przedwyborczy.

Podczas XII Dni Gminy Janów (24 i 25 czerwca) janowianie wybrali najbardziej “przyjazny sklep” w gminie. Ten zaszczytny tytuł otrzymał sklep Krystyny Milkiewicz, mieszczący się przy Placu Grunwaldzkim w Janowie. Jego właścicielka w nagrodę otrzymała zestaw kina domowego, który ufundował Jarosław W. Lasecki.

Najprawdopodobniej przyszłoroczne Dożynki Wojewódzkie odbędą się w Mykanowie. Jak wynika z informacji uzyskanych od dyrektora Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, Jerzego Motłocha, powiat nasz ma duże szanse na to, by w przyszłym roku pełnić rolę gospodarza tej prestiżowej imprezy.

W poniedziałek 4 lipca Piotr Głowacki, prezes Towarzystwa “Zachęta”, otrzymał informację o zarejestrowaniu Towarzystwa w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Urząd Miasta i Gminy Żarki rozpoczął inwentaryzację tablic zachowanych na cmentarzu żydowskim w Żarkach. Jest szansa, że opracowanie ukaże się w formie książkowej w przyszłym roku.

Miasto Częstochowa zdobyło grant w konkursie na tworzenie i rozwój Gminnego Centrum Informacji. Zadanie jego prowadzenia powierzone zostanie Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A., przy ul. Nowowiejskiego 26. Uzyskane środki pozwolą na dwuletnią działalność Centrum, począwszy od 1 września 2005 r. Koszt realizacji 106.600 zł, kwota dofinansowania 50.000 zł.

Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach zdobyli pieniądze Urzędu Marszałkowskiego na IV Plener Malarski na Jurze. W sobotę (1 lipca) 35 młodych malarzy było w Zaborzu, w niedzielę zwiedziło zamki w: Olsztynie, Bobolicach oraz Ogrodzieńcu. Przedsięwzięcie realizują pracownie plastyczne – z Żarek, działająca pod kierunkiem Agnieszki Giec (MDK i Zespole Szkół) oraz z Siemianowic (kierownik – Dorota Micior-Gajewska).

Od 1 lipca do 31 sierpnia br. z inicjatywy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na całym obszarze kolejowym Polski będzie trwała akcja “Bezpieczny Przejazd”. W ten sposób PKP chce zapobiegać tragediom na przejazdach kolejowo-drogowych (szczegóły na stronie PKP PLK SA: http://plk-sa.pl/artykuly/02.php).Na obszarze kolejowym województwa śląskiego działania związane z akcją prowadzone będą przede wszystkim przez funkcjonariuszy jednostek wykonawczych Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Planowane są wspólne działania propagandowo-kontrolne, skoncentrowane na przejazdach drogowo-kolejowych, na których najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji drogowych.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *