To był widok niezwykły i budujący. W jednym miejscu, u stóp Jasnogórskiej Pani, zgromadzili się sportowcy, trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego, działacze sportowi oraz sympatycy sportu z całej Polski. Tak się dzieje nieprzerwanie od 36 lat dzięki Ogólnopolskiej Pielgrzymce Sportowców – Rodziny Sportowej na Jasną Górę, organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polski w Warszawie.