Zwycięstwo z Polskim Cukrem Avią!

Exact Systems Norwid wygrał w sobotę w Świdniku z Polskim Cukrem Avią Świdnik, 3:1. Tym samym częstochowska drużyna wzbogaciła się o 3 punkty, których ma już 44 i umocniła na 4. pozycji w tabeli Tauron 1.Ligi.

Działacze i trenerzy Exact Systems Norwida zapowiadali przed wyjazdem do Świdnika, że interesują ich zwycięstwo i trzy punkty. Częstochowscy siatkarze dość słabo rozpoczęli mecz, bo przegrali pierwszego seta do 13. Od drugiej partii było już znacznie lepiej. Gracze trenera Piotra Lebiody grali „swoją” siatkówkę i wygrali w Świdniku 3:1.

Nagrodę MVP z rąk komisarza odebrał tym razem libero częstochowskiej drużyny Kacper Wasilewski, który dobrze przyjmował i popisał się kilkom udanymi obronami.

Exact Systems Norwid po 22 spotkaniach ma na koncie 44 punkty i zajmuje 4. miejsce w tabeli Tauron 1.Ligi. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało 6 kolejek. W tabeli z 56.punktami prowadzi niezmiennie LUK Politechnika Lublin. Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w sobotę, 20.lutego br. O godzinie 17:00 we własnej Hali będą podejmowali zajmującą, czternastąprzedostatnią pozycję, drużynę BAS Białystok. Białostocczanie mają na swoim koncie zaledwie czternaście “oczek”.

– Po zupełnie nieudanym pierwszym secie wróciliśmy do swojej gry – komentuje członek zarządu Exact Systems Norwid Lesław Walaszczyk. – Mamy kolejne zwycięstwo za trzy punkty.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (25:13, 24:26, 18:25, 22:25)

Polski Cukier Avia: Guz, Obermeler, Nowak, Rawiak, Swodczyk, Rećko, Kuś (libero) – Machowicz, Walawender, Kurek, Sługocki, Żywno.

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.