Rezerwy Rakowa “wypunktowały” Jedność ’32 Przyszowice

W spotkaniu 5.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I – drugi zespół Rakowa Częstochowa rozgromił przed własną publicznością outsidera ligi, LKS Jedność ’32 Przyszowice aż 7:0! Po dwa gole w tym meczu zdobyli Hubert Tylec i Mateusz Niedziałkowski, natomiast po jednym trafieniu uzyskali : Jakub Apolinarski, Kamil Kanior i Filip Głasek.

Goście do spotkania z rezerwami Rakowa Częstochowa przystępowały jako “czerwona latarnia” rozgrywek Zina IV Ligi, Gr. I. Podopieczni Roberta Gąsiora mieli na swoim koncie zerowy dorobek punktowy i aż trzynaście goli straconych a tylko jedną bramkę zdobytą.

Przyszowiczanie umiejętnie bronili się tylko do 21.minuty, kiedy prosty błąd w środkowej strefie boiska popełnił Grzegorz Babczyński. Piłkę przejął Piotr Malinowski, który podał do bardzo dobrze ustawionego Huberta Tylca który pokonał Macieja Tabackiego.

W 38.minucie meczu gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą Jakuba Apolinarskiego. Przyjezdni tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania bliscy byli zdobycia gola kontaktowego, jednak obok bramki Oskara Kubika uderzał Adam Górski.

W drugiej części spotkania ma boisku była już olbrzymia podopiecznych Tomasza Kuźmy. W 55.minucie “oko w oko” z Maciejem Tabackim stanął Piotr Malinowski, ale golkiper gości wyszedł obronną ręką w tej sytuacji. W 64.minucie na 3:0 gola zdobył Filip Głasek. Ostatni kwadrans to cztery gole dla gospodarzy. Najpierw w 74.minucie bramkarza gości pokonał Kamil Kanior, następnie w 77.minucie przepiękne uderzenie z około 25.metrów Huberta Tylca wpadło do bramki Jedności.

Natomiast w 79.i 89.minucie swój dublet strzelecki drugi mecz z rzędu zaliczył Mateusz Niedziałkowski. Tym samym drugi zespół Rakowa Częstochowa pokonał przed własną publicznością LKS Jedność ’32 Przyszowice i do swojego dorobku dopisuje trzy punkty. Podopieczni Tomasza Kuźmy po pięciu seriach gier mają na swoim koncie już dwanaście “oczek”.

Kolejne ligowe spotkanie Raków II Częstochowa rozegra w sobotę, 11.września br. W arcyważnym meczu zmierzy się na wyjeździe z KP Wartą Zawiercie. Początek spotkania 6.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr.I o godzinie 16:00 na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego przy ulicy Moniuszki 10.

7:0: Niedziałkowski 89′

Sędziował: Artur Gawin (Lubliniec). Żółte kartki: Niedziałkowski 85′ (niesportowe zachowanie). Widzów: 30.

RKS Raków II Częstochowa (skład wyjściowy): Oskar Kubik – Eryk Kuszaj, Artur Lenartowski (kpt) (68′ Kacper Kokoszczyk), Michał Czekaj, Łukasz Mazurek (58′ Mateusz Niedziałkowski), Hubert Tylec, Piotr Malinowski, Jakub Bator (58′ Filip Głasek), Jakub Budnicki (58′ Bartosz Chłód),Jakub Apolinarski (46′ Kamil Kanior),Tobiasz Kubik (46’Adrian Krysik).

Rezerwowi: Jakub Rajczykowski.

Trener: Tomasz Kuźma.

LKS Jedność ’32 Przyszowice: Maciej Tabacki – Grzegorz Babczyński, Adam Górski, Jakub Koseła (78′ Tomasz Frankowski), Adrian Magiera (78′ Rafał Hajok), Dawid Mucha (78′ Filip Kubica), Łukasz Niemiec, Kamil Przybylski, Piotr Szołtysek (kpt), Wojciech Walkowski, Patryk Wiszniowski.

Rezerwowi: Marcin Paleczek – Tomasz Linek, Filip Paździor, Dariusz Widera.

Trener: Robert Gąsior.