Dublet Chilińskiego!

Trwa świetna passa rezerw Rakowa Częstochowa. Drużyna pod wodzą Tomasza Kuźmy tym razem pokonała przy Limanowskiego 83, AKS Mikołów, 3:0 w spotkaniu 22.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I. Dwie bramki dla gospodarzy w tym meczu zdobył Kamil Chilliński, natomiast jedno trafienie było autorstwem Przemysława Oziębały.

Drugi zespół częstochowskiego Rakowa odniósł siódme z rzędu ligowe zwycięstwo, w tym piąte z rzędu odniesione w rundzie wiosennej obecnego sezonu.

W spotkaniu rozgrywanym w niedzielę, 11.kwietnia br. na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” od samego początku meczu stroną dominującą byli gospodarze, jednak aż do 39.minuty nie mogli się przebić przez skomasowaną obronę mikołowian. Ta sztuka udała im się właśnie na sześć minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania. Wtedy też strzałem z bliskiej odległości Łukasza Szczepka pokonał Kamil Chiliński…który rozwiązał worek z bramkami!

Na 60.sekund przed przerwą podopieczni Tomasza Kuźmy podwyższyli prowadzenie. Tym razem bramkarza rywali pokonał Przemysław Oziębała i gospodarze schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem z drużyną AKS-u Mikołów.

W drugiej odsłonie dominacja rezerw Rakowa Częstochowa nie podlegała dyskusji. W 58.minucie przed szansą stanął Hubert Tylec, jednak uderzał minimalnie niecelnie obork bramki Łukasza Szczepka. Najlepszą okazję do zdobycia gola kontaktowego przyjezdni mieli w 65.minucie, kiedy to obok bramki Oskara Kubika uderzał były młodzieżowy Reprezentant Gruzji, Giorgi Tsuleskiri.

W samej końcówce spotkania drugi zespół Rakowa Częstochowa zdobył trzeciego gola. W 86.minucie ponownie golkipera AKS-u Mikołów pokonał Kamil Chiliński. Kilka minut później arbiter główny Pan Dawid Bukowczan z Jasienicy odgwizdał koniec meczu.

Raków II po dobrym spotkaniu pokonał AKS Mikołów 3:0.  Podopieczni Tomasza Kuźmy utrzymali pierwsze miejsce w tabeli Zina IV Ligi, Gr.I i mają 7.punktów przewagi nad drugą w tabeli, Unią Dąbrowa Górnicza, która ma jeszcze jeden mecz zaległy.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Tomasza Kuźmy rozegra w sobotę, 17.kwietnia br. O godzinie 11:00 Raków II Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z LKS Unią Kosztowy Mysłowice. To spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Lechii 06′ Mysłowice przy ulicy Promenada 5. Stadion znajduje się na terenie Kompleksu “Promenada”. Mysłowiczanie z dorobkiem 38.punktów plasują się w tabeli na trzeciej pozycji

11.04.2021, g.12:00 : Częstochowa (Boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

RKS Raków II Częstochowa – AKS Mikołów 3:0, (2:0),

Bramki:

1:0: Chiliński 39′

2:0: P.Oziębała 44′

3:0: Chiliński 86′

Sędziował: Dawid Bukowczan (Jasienica). Żółte kartki: Lenartowski 28′ (faul), Danilczyk 75′ (faul) – Wujec 27′ (niesportowe zachowanie). W 76.minucie żółtą kartką został napomniany trener AKS-u Mikołów, Tomasz Wolak. Mecz bez udziału publiczności.

RKS Raków II Częstochowa : 1.Oskar Kubik – 3.Artur Lenartowski (kpt) (64′ 14.Oliwier Kucharczyk), 5.Michał Mizgała, 5.Adrian Balboa, 9.Kamil Chiliński, 10.Hubert Tylec (73′ 7.Piotr Owczarek), 13.Dawid Danilczyk, 17.Przemysław Oziębała (64′ 11.Radosław Dzierbicki), 18.Przemysław Mizgała, 19.Krystian Ślęzak, 21.Filip Głasek (73′ 16.Jakub Budnicki).

Rezerwowi: 22.Dawid Sztekler – 4.Krystian Szymocha, 6.Dawid Błasik.

Trener: Tomasz Kuźma.

AKS Mikołów (skład wyjściowy) : 12.Łukasz Szczepek – 3.Michał Pawełczyk, 4.Przemysław Gałecki (kpt), 9.Kordian Rusz, 10.Mateusz Zamojda, 13.Bartosz Waśkiewicz, 16.Mateusz Majsner (75′ 7.Giorgi Tsuleskiri), 20.Marcin Piekarz, 21.Maciej Niesyto, 23.Jakub Wujec, 25.Mateusz Bąk.

Rezerwowi: 1.Sebastian Duda – 14.Bartłomiej Piworowicz, 15.Tomasz Tabiś, 17.Michał Staszowski, 18.Jan Januszek, 22.Borys Walczak.

Trener: Tomasz Wolak