Cross Mysłowicki

W niedzielę, 28 lutego 2016 r., nastąpiło otwarcie sezonu biegów przełajowych podczas ogólnopolskiego Crossu Mysłowickiego.

W zawodach wzięło udział ponad 300 uczestników, w tym 13 zawodników CKS Budowlani Częstochowa. Rywalizacja przebiegała na różnych dystansach. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 1km. Młodzicy 2 km, juniorzy młodsi 2 i 3 km, juniorzy 3 i 4 km, natomiast seniorzy 4 i 6 km.
Rewelacyjnie w zawodach tych spisała się Sylwia Ślęzak. Zawodniczka CKS Budowlani zwyciężyła w biegu seniorek na dystansie 4 km. Szósta lokatę w tym samym biegu zajęła Karolina Wierus. W biegu głównym seniorów na dystansie 6 km z Częstochowian najlepiej zaprezentował się Szymon Kotyla zajmując 7 lokatę. Na 10 pozycji finiszował Karol Grabowski, 13 był Łukasz Grajcar natomiast Rafał Nowak w skutek kontuzji kolana, nie ukończył konkurencji.
W biegach młodzieżowych (juniorki młodsze) bardzo dobrze zaprezentowały się siostry Rydz, które na dystansie 2 km uplasowały się na 4 (Weronika) i 5 (Marta) pozycji, a Zuzanna Kula zajęła 16 miejsce. Wśród juniorów młodszych na dyst. 3 km 12 miejsce zajął Oskar Woźniak, 17 był Grzegorz Karaś, natomiast Mikołaj Migdalski finiszował na 19 pozycji. W kategorii juniorów na dystansie 4km Aleksander Turek dobieg do mety na 11 pozycji.
W najbliższym czasie zawodników CKS Budowlani czekają następne starty. 12 marca 2016 r. Mistrzostwa Śląska również w Mysłowicach oraz Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w Żaganiu 19-20 marca 2016 r.