Częstochowa. Czyli koniec produkcji larw muchy czarnej (Hermetia illucens)?


Rada Miasta Częstochowy, po odrzuceniu uwag zgłaszanych przez firmy Dospel Profesional Sp. z o.o i Gren Fox S.A., przyjęła na ostatniej sesji bez zmian plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ul. Głównej 188. To ukłon w stronę mieszkańców, którzy nie godzili się na produkcję much, utrudniającej im życie.

 

Rada Miasta Częstochowy, po odrzuceniu uwag zgłaszanych przez firmy Dospel Profesional Sp. z o.o i Gren Fox S.A., przyjęła na ostatniej sesji bez zmian plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ul. Głównej 188. To ukłon w stronę mieszkańców, którzy nie godzili się na produkcję much, utrudniającej im życie.

W tej sprawie pomagali szczególnie Hubert Pietrzak z Częstochowskiego Alarmu Smogowego oraz radny PiS Piotr Wrona, który przygotował projekt zagospodarowania i zgłosił go pod głosowanie na sesji Rady Miasta.

Mieszkańcy patrzą teraz z nadzieją, że właściciel powyższych firm, w ramach poprawy stosunków z sąsiadami, zaprzestanie uciążliwej działalności.

O sprawie pisaliśmy dokładnie rok temu

INTERWENCJA/ Hodowca larwy muchy czarnej chce otworzyć produkcję w Częstochowie

https://bip.czestochowa.pl/artykul/33031/1175877/projekt-uchwaly-na-druku-br-20-lxx-22-w-sprawie-miejscowego-planu-zagospodarowania-przestrzennego-obejmujacego-obszar-polozony-w-czestochowie-w-dzielnicy-gnaszyn-kawodrza-w-rejonie-ulic-glownej-tatrzanskiej-i-warownej

Podziel się:

3 komentarzy

  • Muchozol pisze:

    Dobrze! każdy przecież wie, że muchy potrzebują gnijącego mięsa żeby złożyć jaja! To oczywiste. Buzię też widzę… Kto wie, może tak właśnie zaczyna się epidemia ZOMBIE?!
    To m.in. przez takie akcje jesteśmy pół wieku za resztą Europy. Zamiast ustalić sensowne przepisy regulujące takie hodowle (np. instalacje likwidujące odór, czy bariery zapobiegające przedostawaniu się much na zewnątrz) lepiej ZAKAZAĆ bo grupa hipochondryków z wiedzą kompletną w danym temacie zgłasza swój sprzeciw. Tak się składa, że Polska mogłaby stać się liderem produkcji owadów na cele paszowe tak jak jest z akwakulturą i produkcją drobiu obecnie. Jest to bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki. Nie wspomnę już o aspekcie ekologiczno-ekonomicznym czyli zawracania odpadów do łańcucha żywieniowego. Tak jak chciała natura zresztą, czy Bóg jak kto woli… I dziękuję Januszom, z wypranym przez mainstreamowe media umysłem, za komentarz, że oni nie chcą jeść robaków! Nie chcą, nie muszą – też sięgnął bym po krowę ale to już sprawa na odrębne sensowne przepisy regulujące te kwestie. Wolny wybór i edukacja moi Milusinscy. Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • Kamila pisze:

      Początek wypowiedzi mnie lekko skonsternował, ale na szczęście wraz z kontynuacją czytania okazuje się, że to tylko ironiczny wstęp 🙂
      Zgadzam się z przedmówcą! Jest to przyszłość, zachodnie kraje z powodzeniem wykorzystują insekty na cele paszowe i żywieniowe, w Polsce byłoby to ogromną szansą na odratowanie gospodarstw po ASF.
      Poza tym przeraża mnie to jakich niemerytorycznych argumentów użyli, co potwierdza absolutny brak wiedzy protestujących, a jeszcze gorsze jest to, że ktoś spełnił ich postulaty oparte na strachu wywołanym niewiedzą.

      Odpowiedz
  • Wstawiane są tylko takie komentarze które pasują przedsiębiorcy tego burdelu z muchami . Inne sensowne są kasowane .Pozdrawiam zdrowo myślących a nie tych co to robią kasę na takim syfie i mącą ludziom w głowach. Mało tego kto pisze komentarz jest inwigilowany i usuwany bo nie pasuje do robienia interesików i kolejne robienie głupiego

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *