TENIS STOŁOWY. Sukcesy AZS UJD w 2020 roku

Mimo pandemii Polski Związek Tenisa Stołowego zakończył rozgrywki 2019/2020. Częstochowskie tenisistki mogą miniony sezon zaliczyć do bardzo udanych.

Pierwszy zespół klubu wywalczył brązowy medal w ekstraklasie. Podopieczne Joanny Narkiewicz występowały w składzie Tetiana Bilenko, Roksana Załomska i Sandra Wabik. Bebetto AZS UJD zdobył też Puchar Polski na szczeblu województwa. Drugi zespół w 2 lidze opolsko-śląskiej uplasował się na szóstej pozycji.

Sukcesem zakończyły się 89. Indywidualne Mistrzostw Polski Seniorów w tenisie stołowym. Zawodniczka Bebetto AZS UJD Roksana Załomska zdobyła brązowy medal w grze podwójnej z Aleksandrą Michalak (Polmlek Lidzbark Warm.)

Indywidualnie największe sukcesy w ostatnich dwunastu miesiącach odnosiła Sandra Wabik i Julia Szemiel. Sandra Wabik w pierwszej połowie roku zajęła trzecie miejsce w 3. Grand Prix Polski Seniorów w Gdańsku. Julia Szemiel zdobyła brązowy medal w grze deblowej Mistrzostwa Śląska Młodzieżowców w Łaziskach Górnych z Aleksandra Górską (UKS Energia Siewierz).

W 2020 toku AZS UJD zorganizował Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów i Seniorów w tenisie stołowym. W Częstochowie pingpongiści AZS UJD Częstochowa zdobyli 13 medali (7 złotych, 4 srebrne, i 2 brązowe). Wśród seniorów Adrian Szeliga wywalczył trzy złote medale w grze pojedynczej, w grze podwójnej w parze z Pawłem Pięta, w grze mieszanej z Gabrielą Dyszkiewicz. Paweł Pięta zdobył 3 medale w każdym kolorze złoto w grze podwójnej, srebro w grze pojedynczej, oraz brązowy w grze mieszanej z Iwoną Żyłą. Wychowanek naszego klubu 14-letni Karol Jabłoński zdobył pierwszy brązowy medal seniorski indywidualnie. Wywalczył też brąz w grze mieszanej. Wśród seniorek Julia Szemiel zdobyła trzy medale. Była pierwsza w grze podwójnej oraz druga w grze pojedynczej i mieszanej. Dwa złote medale w kategorii juniorów zdobył Karol Jabłoński. Wywalczył w grze pojedynczej do lat 16, a w grze mieszanej do lat 19.

W ostatnim miesiącu ubiegłego roku studenci wywalczyli dwa złote medale podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Wśród kobiet triumfowała Julia Szemiel, a mężczyzn Adrian Szemiel w klasie C (osoby niesłyszące).