PIŁKA NOŻNA / Raków zapewnił sobie utrzymanie w PKO Bank Polski Ekstraklasie

W spotkaniu 33.Kolejki grupy spadkowej – drużyna Rakowa Częstochowa pokonała na GIEKSA Arena w Bełchatowie, 3:2 Arkę Gdynia. Bramki dla podopiecznych Marka Papszuna w tym meczu zdobyli Kamil Piątkowski, Petr Schwarz oraz Kamil Kościelny.

Dla przyjezdnych gole zdobyli Patryk Kun (po trafieniu samobójczym) oraz Marcus Vinicius da Silva de Oliveira. Częstochowianie aktualnie są liderem grupy spadkowej i po tym zwycięstwie, Raków na pewno w przyszłym sezonie wystąpi w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Od samego początku piątkowego spotkania, to drużyna Rakowa Częstochowa przeważała na boisku. Pierwszą groźną akcję częstochowianie przeprowadzili w 5.minucie, kiedy to bardzo mocne uderzenie Daniela Bartla z najwyższym trudem obronił Marcin Staniszewski. W 29.minucie Raków objął prowadzenie.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Petra Schwarza piłka trafiła najpierw w nogi Macieja Jankowskiego a następnie odbiła się od Kamila Piątkowskiego i wpadła bramki gości. Dla wychowanka UKS 6 Jasło było to premierowe trafienie w barwach częstochowskiej drużyny.

Goście pierwszy celny strzał w tym spotkaniu oddali dopiero w…38.minucie, kiedy to Jakuba Szumskiego bez powodzenia starał się pokonać Mateusz Młyński. W 43.minucie meczu częstochowianie zdobyli drugiego gola. Po strzale Petra Schwarza z około 18.metrów piłka trafiła w samo okienko bramki Marcina Staniszewskiego.

Zaraz na początku drugiej części spotkania, kontuzjowanego Petra Schwarza zmienił Ben Lederman, który w tym spotkaniu zagrał bardzo dobrze. Wychowanek amerykańskiej drużyny Point Break Soccer Academy dośrodkował na głowę Sebastiana Musiolika, jednak po uderzeniu napastnika Rakowa, fantastycznie to wszystko wybronił bramkarz gości.

W 56.minucie gdynianie nieoczekiwanie zdobyli kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, dość pechowo piłkę do własnej bramki skierował…Patryk Kun. Odpowiedź Rakowa była bardzo szybka. W 65.minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Kamila Piątkowskiego, gola głową zdobył Kamil Kościelny i zwycięstwo podopiecznych Marka Papszuna nie było już zagrożone.

Jednak w 81.minucie goście zdobyli drugą bramkę w tym spotkaniu. Oskar Zawada przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego, a piłkę do bramki skierował Marcus da Silva

W 85.minucie przyjezdni byli bardzo blisko doprowadzenia do remisu. Po strzale gruzińskiego napastnika, Davita Skhirtladze- Jakub Szumski skutecznie interweniował.

Piłkarze Rakowa Częstochowa mogli “dobić” gości w 88.minucie, jednak po bardzo mocnym uderzeniu Bena Ledermana piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką bramki Marcina Staniszewskiego.

Do samego końca meczu wynik już nie uległ zmianie. Raków Częstochowa postawił “kropkę nad i” i tym samym zapewnił sobie spokojne utrzymanie się w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy na przyszły sezon.

Do zakończenia sezonu pozostały już tylko cztery kolejki. Kolejne spotkanie ligowe spotkanie drużyna pod batutą Marka Papszuna rozegra w najbliższą sobotę, 4 lipca br.

Ponownie w roli gospodarza na GIEKSA Arena w Bełchatowie zmierzy się z MZKS KGHM Zagłębiem Lubin. Ten mecz zaplanowano na godzinę 15:00. Spotkanie “na żywo” pokażą stacje nSport + oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 14:40.

3:2: Marcus Vinicius da Silva de Oliveira 82′

Sędziował: Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Petrášek 55′ (faul), Kościelny 72′ (faul), Felicio Anando Brown Forbes 83′ (faul) – Kopczyński 17′ (faul), Zbozień 27′ (faul), Nalepa 74′ (faul).

RKS Raków Częstochowa: 29. Jakub Szumski – 4. Kamil Piątkowski, 2. Tomáš Petrášek (kpt), 14. Kamil Kościelny – 27. Daniel Bartl (78′ 7. Fran Tudor), 10. Igor Sapała, 43. David Tijanić, 17. Petr Schwarz (46′ 16. Ben Lederman), 23. Patryk Kun – 91. Felicio Anando Brown Forbes (86′ 11. Przemysław Oziębała), 9. Sebastian Musiolik.

Rezerwowi: 1.Michał Gliwa – 18.Rusłan Babenko, 19.Mateusz Kaczmarek, 33.Jarosław Jach, 70.Jakub Bator, 89.Daniel Mikołajewski.

Trener: Marek Papszun

MGKS Arka Gdynia: 97. Marcin Staniszewski – 33. Damian Zbozień, 23. Luka Marić, 26. Adam Danch, 17. Adam Marciniak (kpt) – 35. Mateusz Młyński, 15. Michał Kopczyński (75′ 10. Marko Vejinović), 14. Michał Nalepa, 91. Fabian Serrarens (70′ 9. Dawit Schirtladze), 7. Maciej Jankowski (52′ 8. Marcus Vinícius) – 29. Oskar Zawada.

Rezerwowi: 30.Kacper Krzepisz – 6.Frederik Helstrup, 11.Rafał Siemaszko, 18.Kamil Antonik, 31. Dawid Markiewicz, 46.Jakub Wawszczyk.

Trener: Ireneusz Mamrot