Holta liderem złotej reprezentacji

DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA NA ŻUŻLU

W duńskim Vojens rozegrano finał Drużynowego Pucharu Świata. Pierwotnie zawody miały odbyć się w sobotę, jednak ze względu na padający deszcz zostały przerwane. Polacy bronili mistrzowskiej korony, którą wywalczyli przed rokiem w Lesznie. Ekipie Marka Cieślaka ta sztuka udała się. Zwycięstwo smakuje tym bardziej, że zostało wywalczone na torze Ole Olsena a Duńczycy przez cały pobyt Polaków w Vojens starali się uprzykrzyć im życie na wszelkie możliwe sposoby. Dużo do życzenia pozostawiała organizacja samych zawodów. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że Duńczycy powinni uczyć się organizacji imprez od Polaków.

Początek zawodów nie był jednak udany dla naszych reprezentantów. Po pierwszej serii startów na naszym koncie były zaledwie 4 punkty, które wywalczyli Holta oraz Hampel. Podopieczni Marka Cieślaka tracili do prowadzących Szwedów aż 11 „oczek”. Podrażnieni takim obrotem sprawy Polacy nie złożyli broni i podjęli walkę. W drugiej serii wywalczyliśmy już 10 punktów a w trzeciej 13.

Duńczycy nie mieli zamiaru rezygnować. Dogonili naszych żużlowców po tym jak biegów z powodu upadków nie ukończyli Holta i Miedziński. Cały czas trwała też walka pomiędzy Szwecją a Wielką Brytanią o brązowe medale.

W biegu 23. za sprawą Rune Holty „biało-czerwoni” doprowadzili do remisu z żużlowcami Jana Steachmanna. Obie ekipy miały po 39 punktów. W przedostatniej gonitwie Jarosław Hampel okazał się lepszy od Hansa Andersena. W ostatnim biegu wygrał Gollob pieczętując wywalczenie złotych medali. Polacy zapisali na swoim koncie 44 punkty. 10 punktów wywalczył żużlowiec Włókniarza Rune Holta. Drugie miejsce zajął zespół Danii. Ostatecznie na trzeciej pozycji sklasyfikowano Szwedów. W tej ekipie reprezentant Włókniarza – Jonas Davidsson wywalczył 7 punktów. O jedno „oczko” mniej zdobył inny „Lew” reprezentujący Wielką Brytanię Tai Woffinden.