Pingpongiści niesłyszący AZS UJD zdobyli 12 medali w mistrzostwach Polski

W dniach 11 13 października 2019 w częstochowskim Akademickim Centrum Sportu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów i Seniorów Niesłyszących w tenisie stołowym.

W zawodach startowało cztery zawodników AZS UJD Częstochowa. Prawdziwą gwiazdą tych zawodów była Julia Szemiel, która zdobyła trzy złote medale w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Zawodniczka AZS UJD Częstochowa w finale gry pojedynczej pokonała swoja koleżankę klubową Iwone Żylę 3:0. Z kolei Iwona Żyła wywalczyła pierwsze miejsce w grze podwójnej z Julią Szemiel. Była też druga w grze mieszanej.

Trzy medale zdobył również Paweł Pięta – złoto w grze podwójnej z Mariuszem Kurowskim (Świt Wrocław) oraz srebrno w grze pojedynczej i mieszanej z klubową koleżanką Iwoną Żyła. Warto zaznaczyć, że ma już na koncie 50 medali mistrzostw Polski.
Trzy krążki zdobył także 14-letni Karol Jabłoński. W kategorii juniorów do 19 lat wywalczył srebrny medal indywidualnie, a w grze deblowej wspólnie z Michałem Wawrzestą (MIG Gliwice) sięgnął po złoto. W kategorii seniorów Michał Jabłoński również zajął trzecie miejsce w grze podwójnej z parą z Michałem Wawrzestą.