Zaburzenia erekcji – przykłady


Wielu mężczyzn nie przyznaje się do kłopotów z erekcją, tymczasem problem ten nie dotyczy wyłącznie osób starszych, otyłych, alkoholików, czy palących papierosy. Przyczyn szukać należy także w układzie krwionośnym, nerwowym, hormonach, czy wreszcie w psychice, co dotknąć może panów w każdym wieku. Brak reakcji na problemy ze wzwodem jest ryzykowny i prowadzić może nawet do całkowitej impotencji. Jakie zaburzenia erekcji najczęściej dotykają panów? Czy można z nimi walczyć?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Problem z utrzymaniem wzwodu

 

Jednym z przykładów zaburzeń erekcji jest kłopot z wywołaniem, a następnie utrzymaniem wzwodu. Mężczyźni borykający się z tą dolegliwością nie są w stanie wywołać erekcji, pomimo odczuwania silnego podniecenia seksualnego. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być między innymi choroby krążenia. Podczas wzwodu przez członka przepływa nawet do 20 razy więcej krwi niż normalnie.

 

Zbyt wąskie naczynia krwionośne w penisie mogą wywoływać problemy z utrzymaniem erekcji bądź jej wywołaniem. Bez odpowiedniej ilości krwi w członku nie dochodzi do rozszerzenia ciał jamistych, odpowiadających za wzwód. Niemożliwe jest więc odbycie zbliżenia płciowego. W przypadku tego typu zaburzenia warto przyjrzeć się lekom, jakie przyjmuje mężczyzna. Być może to ich działanie wywołuje efekty uboczne w postaci problemów z erekcją.

 

Niskie libido i brak podniecenia seksualnego

 

Niekiedy powodem zaburzeń erekcji mogą być czynniki psychologiczne lub hormonalne. W ich wyniku mężczyźni nie odczuwają pociągu seksualnego, w związku z czym nie są w stanie wywołać wzwodu. Kłopotem może okazać się niedobór testosteronu i nadmiar prolaktyny. Dysfunkcje mogą być również efektem blokad psychicznych. Szacuje się, że nawet w 20% przypadków to mózg i jego mechanizmy odpowiedzialne są za zaburzenia erekcji.

 

Erekcja, ale bez osiągnięcia orgazmu

 

Innym przykładem zaburzeń erekcji jest tak zwana impotencja orgastyczna. Polega ona na tym, że mężczyzna jest w stanie wywołać wzwód, jednak podczas zbliżenia nie dochodzi do orgazmu. W tym wypadku przyczyn może być naprawdę wiele. Specjaliści zajmujący się tym problemem sprawdzają w pierwszej kolejności poziom testosteronu w organizmie.

 

Ważne są także choroby tarczycy oraz przysadki mózgowej. Przy problemach z osiągnięciem orgazmu sprawdza się także, czy pacjent nie przeszedł w przeszłości chorób układu nerwowego. Uciążliwe zaburzenia erekcji wywoływać może bowiem udar, neuropatia, czy uraz rdzenia kręgowego.

 

Problemy z erekcją a płodność

 

Do przykładów zaburzeń erekcji można zaliczyć także kłopoty z płodnością. Brak możliwości wywołania wzwodu niesie za sobą konsekwencje także w sferze wytrysku. Brak wytrysku uniemożliwia z kolei starania o dziecko. W tym wypadku kłopoty z erekcją wywołują błędne koło.

 

Zbliżenia z partnerką przestają być aktem miłości, przeradzając się w czynność pod presją. Mężczyzna odczuwający stres nie jest w stanie wywołać wzwodu i osiągnąć orgazmu, przez co sytuacja znów się powtarza. Zaburzenia erekcji nie wpływają zatem wyłącznie na jakość stosunków seksualnych, ale mogą mieć istotne znaczenie w staraniach o powiększenie rodziny. Nie wolno ich lekceważyć.

 

Zaburzenia erekcji można wyleczyć

 

Specjaliści podkreślają, że walka z zaburzeniami erekcji jest trudna, ale nie niemożliwa. Wiele zależy w tym przypadku od źródła problemu. Do rzadziej stosowanych technik leczenia zalicza się m.in. psychoterapię. Pomaga ona tym mężczyznom, których problem z erekcją ma podłoże emocjonalne, bądź wynika z braku pewności siebie. Bardziej skuteczną metodą leczenia jest stosowanie farmakoterapii, w tym także podawanie suplementów diety wspierających wywołanie i utrzymanie erekcji.

 

Dzięki tym środkom poprawia się nie tylko zdolność do wzwodu, ale także obfitość wytrysku. Poleca się przede wszystkim stosowanie preparatów na bazie ziołowej, które w naturalny sposób wspierają leczenie zaburzeń erekcji. Regularne przyjmowanie suplementu poprawia zdolności mężczyzny bez powodowania niechcianych skutków ubocznych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *