Zawodnik Kmicica Częstochowa Szymon Wojciechowski w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szpadzie Kobiet i Mężczyzn, które odbyły się w dniach 17 i 18 stycznia 2026 roku w Gliwicach, wygrał wszystkie walki i sięgnął po złoty krążek. W finale pokonał po świetnym pojedynku Mikołaja Adamczyka z Kalwarii. – Mistrz w gronie 101 zawodników potwierdził swoją supremację i aspiracje do tytułów już w międzynarodowym towarzystwie. Dla Kmicica początek roku ma więc złoty smak. A jest on wyborny – komentuje trener Andrzej Zaguła.
Szymon Wojciechowski, zawodnik klubu Kmicic Częstochowa, sięgnął po najwyższe trofeum w Pucharze Świata juniorów do lat 20, który odbył się w Hongkongu. To sukces, który pokazuje, że częstochowska szermierka ma się świetnie.
Drużyna WLKS-u Kmicic Częstochowa w zestawieniu: Szymon Wojciechowski, Łukasz Parafiniuk oraz Marcin Żelazny wywalczyła srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w szermierce. W rywalizacji drużynowej odbywającej się na planszach w podkrakowskich Krzeszowicach nasi szpadziści dopiero w finale ulegli drużynie Polskiego Klubu Szermierczego Warszawa.
Szymon Wojciechowski, na co dzień reprezentant WLKS-u Kmicic Częstochowa, został wicemistrzem Europy kadetów w szpadzie. To największy sukces naszego szermierza w jego przygodzie z białą bronią.
Młodzi szermierze WLKS-u Kmicic Częstochowa zdominowali Mistrzostwa Polski juniorów do lat 20 w szpadzie. W zawodach rozegranych w ostatni weekend stycznia w Mielcu zdobyli aż trzy medale. W turnieju drużynowym wywalczyli złote krążki (Łukasz Parafiniuk, Szymon Wojciechowski, Marcin Żelazny oraz Mikołaj Puchała), indywidualnie sięgnęli po wicemistrzostwo kraju – Parafiniuk oraz brązowy medal – Wojciechowski.