POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Wystawa „Człowiek”


17 marca 2017 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury odbył się wernisaż artystów Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórcze ART FOKUS 13, zrzeszającej fotografów i fotografików z różnych zakątków Polski, członków Stowarzyszenia Twórców FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej.

4 kwietnia 2014 roku w Kleszczowie piętnaście osób z Kwidzyna, Gdyni, Nysy, Bydgoszczy, Starego Sącza, Myślenic, Grudziądza, Radomska, Bytomia, Krakowa, Tarnowa i Bochni utworzyło Ogólnopolską Fotograficzną Grupę Twórczą ART FOKUS 13. – AF13 połączyła przyjaźń, która łączy, buduje i pomaga tworzyć. Każdy z jej członków jest twórcą, którego pasją jest fotografia, ale każdy z nich idzie inną jej drogą – mówi prezes Grupy AF13 Zbigniew Ptaszek.
Mimo iż Grupa AF13 liczy dopiero kilkanaście miesięcy ma już na swoim koncie kilkanaście wystaw, kilka plenerów i warsztatów fotograficznych. W chwili obecnej AF13 liczy 20. członków. Przekrój działalności Stowarzyszenia w obrazowy sposób przekazuje strona internetowa www.af13.pl.
Pośród członków AF13 nie brakuje specjalistów od krajobrazu, architektury, portretu, reportażu, aktu, grafiki, zdjęć sportowych, przyrody i fotografii makro. Nie boją się wyzwań i powierzanych zadań mogących w jakikolwiek sposób zgłębiać i popularyzować piękno polskiej przyrody, kultury i obyczajów.
Na 14. wystawie p.t. „Człowiek”, zaprezentowanej w ROK w Częstochowie, członkowie Grupy pokazują człowieka o wielu obliczach i w różnych sytuacjach życiowych. – Autorzy podejmują próbę ukazania problemów człowieka, jego zmagania w poszukiwaniu celów życiowych i zagubienie w rzeczywistości, jego przeżycia, dramaty i kontrasty społeczne, a także jego pracę i wypoczynek. Portrety pokazują ludzkie uczucia i przeżycia, pozwalają zajrzeć w głębię ich dusz – zauważa Zbigniew Ptaszek.
Na wystawie p.t. „Człowiek”, zaprezentowanej w ROK w Częstochowie, członkowie Grupy pokazują człowieka o wielu obliczach i w różnych sytuacjach życiowych. – Autorzy podejmują próbę ukazania problemów człowieka, jego zmagania w poszukiwaniu celów życiowych i zagubienie w rzeczywistości, jego przeżycia, dramaty i kontrasty społeczne, a także jego pracę i wypoczynek. Portrety pokazują ludzkie uczucia i przeżycia, pozwalają zajrzeć w głębię ich dusz – zauważa prezes Zbigniew Ptaszek.

URSZULA GIŻYŃSKA

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *