Wzorem poprzednich lat, nabór projektów zadań do 9. edycji Budżetu Obywatelskiego odbywać się będzie drogą elektroniczną – na platformie online. Potrwa do 12 czerwca.
Aby zgłosić zadanie, konieczne jest założenie konta użytkownika/użytkowniczki na platformie internetowej. Dla osób, które nie mają dostępu do internetu lub potrzebują wsparcia w procesie zgłaszania projektów, uruchomiony będzie stacjonarny punkt naboru projektów w budynku przy ul. Śląskiej 3/5. Aby z niego skorzystać, należy uprzednio umówić się dzwoniąc na numer (34) 370 74 97.
Z tegorocznymi zasadami Budżetu Obywatelskiego można się zapoznać na tej stronie.
W ramach tegorocznej edycji BO możemy zdecydować, na co w przyszłym roku będzie przeznaczonych niemal 9,5 ml złotych. Samo głosowanie odbędzie się od 7 do 14 września. Także we wrześniu poznamy jego wyniki.
Budżet Obywatelski daje nam realną możliwość wpływania na kształt naszego najbliższego otoczenia. Efekty działań realizowanych ze środków BO widać w całym mieście. Do tej pory, w 8 edycjach, wybrano i zrealizowano ok. 950 zadań wartych ok. 65 mln złotych. To m.in. skate park w Parku Lisiniec, tężnia solankowa i grill park przy Promenadzie Niemena, dziesiątki placów zabaw i siłowni plenerowych we wszystkich dzielnicach, modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt czy stałe powiększanie zbiorów Biblioteki Publicznej i jej filii.
Jako że warto wymieniać się dobrymi pomysłami, zachęcamy również do czerpania inspiracji z budżetów obywatelskich w innych miastach. Może tam dzięki nim powstało coś, co przydałoby się – zdaniem samych mieszkanek i mieszkańców Częstochowy – także u nas?
na podst. informacji z Referatu Dialogu i Praw Człowieka Wydziału Polityki Społecznej UM
obok i u góry: grafika informacyjna BO