Mamy wicemistrza Polski

Zawodnik UKS „Hetman” Częstochowa – Maciej Klekowski odniósł wielki sukces w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Szachach Błyskawicznych na 2012 rok, które rozegrano 21 października 2012 r. w Białymstoku.

Z wynikiem 12.5 pkt. z 15 partii zdobył srebrny medal i został wicemistrzem Polski.
– Mistrzostwa były rozgrywane tempem 3 min. na zawodnika, za każde wykonane posunięcie zawodnik otrzymywał dodatkowe 2 sekundy. To tempo gry jest jaskrawym zaprzeczeniem znanego, żartobliwego powiedzenia „refleks szachisty”. Przy takim czasie szachista musi wykazać się olbrzymią wiedzą szachową, błyskawicznym tempem liczenia wariantów, żelaznymi nerwami i pewną ręką przy naciskaniu zegara – mówi Elżbieta Pyrkosz, prezes UKS „Hetman” Częstochowa
Maciek Klekowski jest studentem II roku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W ostatnim okresie zanotował wiele znaczących sukcesów, m in. I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Krakowa, I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym- „Konik Morski Rewala” w Openie P’15, srebrny medal na 2 szachownicy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów – II Liga Seniorów/ awans do I Ligi wraz z drużyną/ . Aktualnie posiada w klubie najwyższy ranking ELO- 2351, niedawno zdobył tytuł mistrza krajowego.
W tegorocznych Mistrzostwach Polski nie był faworytem, był rozstawiony z 16 numerem startowym. Wśród 134 zawodników w turnieju było pięciu arcymistrzów i wielu mistrzów międzynarodowych. Maciek wygrał m. innymi z trzema arcymistrzami, w tym ze zwycięzcą turnieju Bartoszem Soćko.