ŁATWIEJSZY DOSTĘP DO LECZENIA DLA CHORYCH NA SM


23 maja br. w Częstochowie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP, ul. Bialska 104/118) odbędą się bezpłatne konsultacje specjalisty neurologa w celu kwalifikacji chorych na stwardnienie rozsiane do Programu Terapeutycznego „Leczenie stwardnienia rozsianego”.

W województwie śląskim żyje blisko 4650 osób chorych na stwardnienie rozsiane. W całym kraju może być ich nawet 40 tysięcy. W znacznej części ośrodków leczących SM w Polsce pacjenci czekają w długich kolejkach na możliwość rozpoczęcia terapii. Tymczasem dzięki inicjatywie Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego chorzy na SM z województwa śląskiego mogą uniknąć długiego oczekiwania. 23 maja br. w Częstochowie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP, ul. Bialska 104/118) odbędą się bezpłatne konsultacje specjalisty neurologa w celu kwalifikacji chorych na stwardnienie rozsiane do Programu Terapeutycznego „Leczenie stwardnienia rozsianego”.

„Długi czas oczekiwania na rozpoczęcie leczenia to jeden z najpoważniejszych problemów osób z SM w Polsce. Szybkie rozpoczęcie terapii ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania rozwoju choroby. Tymczasem zdarza się, że pacjenci czekają na leczenie całymi miesiącami.” – powiedziała Luiza Wieczyńska, Zastępca Sekretarza Generalnego PTSR – „Aby ułatwić chorym dostęp do terapii, 23 maja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP przy ul. Bialska 104/118
w Częstochowie, prowadzone będą bezpłatne konsultacje neurologiczne umożliwiające szybką kwalifikacji do Programu Terapeutycznego.”

Konsultacje będą odbywać się wyłącznie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej, zapisy trwają do 23 maja br., w godz. 14:00-18:00, tel. 600 978 324. Osoby biorące udział w konsultacjach proszone są o zabranie ze sobą aktualnych wyników badań i historii choroby (w tym dokumentów potwierdzających rozpoznanie SM i wyników rezonansu magnetycznego).

Stwardnienie rozsiane to przewlekła, neurologiczna choroba najczęściej dotykająca ludzi młodych
– między 20 a 40 rokiem życia. SM nie można wyleczyć, jednak istnieją preparaty immunomodulujące, które w istotny sposób wpływają na zahamowanie postępu choroby, spowalniają jej przebieg i zmniejszają częstość rzutów pojawiających się w trakcie jej trwania. Osoby ze stwardnieniem rozsianym korzystające z odpowiedniej terapii i rehabilitacji mogą prowadzić normalne, aktywne życie.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *