Nie da się żyć bez energii


9. grudnia rozstrzygnięto szóstą edycję konkursu plastycznego “Energia elektryczna – bezpiecznym naszym przyjacielem”, zorganizowanego przez Wydział Marketingu Zakładu Energetycznego Częstochowa

Podobnie jak w latach poprzednich, i tym razem, konkurs cieszył się powodzeniem. Z 14 szkół podstawowych oraz 18 gimnazjów i szkół średnich nadesłano aż 320 prac. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor handlowy częstochowskiego oddziału Enionu – Adam Witek, malarz i nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych – Mirosław Czarnocki oraz Tomasz Blukacz z wydziału marketingu ZECz miała nie lada problem, bowiem zdecydowana większość prac była na wysokim poziomie artystycznym. Przyznano 9 nagród i 6 wyróżnień w trzech grupach wiekowych. Zwycięzców obdarowano atrakcyjnymi upominkami (rower górski – I nagroda, odtwarzacze DVD i MP3 – II nagroda, radiomagnetofony – III nagroda, akcesoria komputerowe i słodycze).
W kategorii uczniów szkół podstawowych (klasy I-III) pierwsze miejsce zdobyła Barbara Grzywińska (SP 31), drugie jej szkolny kolega, Damian Trukowski, a trzecie Agata Grabałowska (SP 26).
W grupie starszych uczniów (kl. IV-VI) zwyciężyła Estera Bednarska (SP 1), druga nagroda przypadła Adamowi Pardeli (SP 43), a trzecia Agnieszce Banasiak (Zespół Szkół Specjalnych 23).
W grupie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych dwa pierwsze miejsca przypadły uczniom Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Plastycznych – Małgorzacie Caban i Mikołajowi Madejskiemu. Trzecie miejsce zajęła Monika Majchrzak z IV LO. Nagrodę specjalną Dyrektora Naczelnego Zakładu Energetycznego Częstochowa, Andrzeja Polaczka otrzymała Antonina Janus z OSSP. Wyróżnienia otrzymali: grupa I: Aleksandra Piecuch (SP 14) i Adrian Karczewicz (SP 32); w grupie II: Cecylia Mach (Gim. 3), Karolina Cyrkowska (IV LO), Emilia Krankowska (OSSP) i Aleksandra Grabna (Gim. 18).
W budynku oddziału Enion otwarto wystawę najciekawszych prac, nie tylko nagrodzonych. Te najlepsze ozdobiły firmowy kalendarz na 2006 rok.
Jeszcze pod podaniem oficjalnych wyników porozmawialiśmy z kilkoma uczestnikami, wśród których, jak się później okazało, byli zwycięzcy i wyróżnieni.

Małgorzata Caban, III klasa OSSP
– W konkursie startuję po raz trzeci, ale po raz pierwszy udało mi się dotrzeć do finału. W swojej pracy starłam się zawrzeć całą prawdę o świetle, to, że towarzyszy nam od wieków. Za każdym razem podejmuję próbę zinterpretowania historii powstawania światła, i za każdym razem mam inne przemyślenia.
Emilia Krankowska, III klasa OSSP
– Również jestem “weteranką” konkursu, uczestniczę w nim, jak koleżanka, po raz trzeci. W mojej pracy chciałam wyrazić przesłanie, że energia jest promotorem naszego życia, że bez niej już nie moglibyśmy żyć. Dlatego też ujęłam temat symbolicznie, namalowałam człowieka w żarówce.

Anna Dudek, SP nr 19 Częstochowa
– Uczestniczę w konkursie po raz pierwszy, tym bardziej cieszę się, że moja praca znalazła uznanie jury i jest w finale. Przygotowałam obraz, na którym starałam się porównać, jak to było wiele tysięcy lat temu, a jak jest obecnie.

Mikołaj Madejski, III OSSP
– I ja kilkakrotnie stawałem do konkursu. Temat jest bardzo inspirujący. Energia kojarzy się z czymś dobrym, ciepłym. Uciekłem się do symbolicznego wymiaru energii elektrycznej i namalowałem żarówkę, w której stoją dzieci trzymające się za ręce.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *