SPOTKANIE PRZEDSIĘBIORCÓW
12 marca w Częstochowskim Parku Przemysłowo–Technologicznym spotkali się specjaliści od prawa pracy i finansowania inwestycji z funduszy unijnych.
W zorganizowanym przez Konfederację Pracodawców Polskich i częstochowski Urząd Miasta spotkaniu uczestniczyli m.in.: przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści, radni, delegaci ze związków i stowarzyszeń zrzeszających pracodawców i przedsiębiorców, wykładowcy wyższych uczelni, przedstawiciele Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Częstochowskiego i samorządów okolicznych gmin, a także szefowie miejskich spółek i spółdzielni oraz częstochowscy przedsiębiorcy.
Przybyli do budynku Parku przy ulicy Wały Dwernickiego goście wzięli udział w panelu dyskusyjnym, dotyczącym barier biurokratycznych w prawie pracy i sporów między pracodawcami i związkami zawodowymi. – Konflikt interesów między obiema stronami powoduje, że bardzo ciężko tu o sytuację idealną. By poprawić relacje między pracodawcami i związkowcami, potrzeba więcej dialogu i perswazji. Im mniej niezrozumiałych nowelizacji, tym lepiej – podkreślił poseł Szymon Giżyński.
W drugiej części spotkania dyskutowano o możliwościach pozyskania dotacji unijnych dla przedsiębiorców oraz sposobów wspierania ich przez Konfederację Pracodawców Polskich. – Bardzo aktywnie uczestniczymy w programach legislacyjnych, interweniujemy w imieniu naszych pracodawców m.in. w Urzędzie Marszałkowskim i staramy się być zawsze obecni w mediach – mówiła doradczyni prezydenta KPP ds. Funduszy Unijnych Ewa Fedor. – Ale naszą najważniejszą działalnością są projekty. Jeden z nich to Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy, dzięki któremu dowiadujemy się, jakich pracodawcy potrzebują kwalifikacji i umożliwiamy im efektywne pozyskiwanie pracowników, co z kolei zmniejsza bezrobocie – dodała.
R