Zwycięstwo z ZAKSĄ!

Siatkarze Exact Systems Norwid znowu wygrali za 3 punkty.W dobrych nastrojach wracali do Częstochowy siatkarze Exact Systems Norwida. Częstochowianie wygrali z ZAKSĄ Strzelce Opolskie i cieszyli się z 13 zwycięstwa w sezonie Tauron 1 Ligi.

Exact Systems Norwid był faworytem meczu z ZAKSĄ i z zadania wywiązał się na co najmniej piątkę. Po dwóch setach goście prowadzili w hali ZAKSY już 2:0. Częstochowscy siatkarze skutecznie grali w ataku i w bloku. Dobrze też serwowali i gospodarze nie mieli za dużo do powiedzenia.

O małym przestoju można mówić w trzecim secie, który zakończył się zwycięstwem ZAKSY 26:24. W kolejnym siatkarze trenera Piotra Lebiody ponownie narzucili swój styl gry i wygrali do 22, by po ostatnim gwizdku sędziego cieszyć się z 13 zwycięstwa w sezonie.

Exact Systems Norwid w 18 meczach zgromadził 35 punktów i zajmuje 5. miejsce. Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Piotra Lebiody rozegra w sobotę, 30.stycznia br. O godzinie 18:00 częstochowianie we własnej hali będą podejmowali AZS AGH Kraków. Krakowianie z dorobkiem 22.punktów plasują się w tabeli Tauron 1.Ligi na dziewiątej pozycji. Mecz ” na żywo” pokaże internetowa telewizja Ipla TV.

ZAKSA Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (17:25, 21:25, 26:24, 22:25)

ZAKSA Strzelce Opolskie : Kłęk , Zawalski , Wóz , Zapłacki , Szczechowicz , Grygiel , Pilichowski (libero) oraz Pogłodziński (libero), Kaciczak  i Giża. Trener: Roland Dembończyk.

Exact Systems Norwid: Kowalski,Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Franczak. Trener: Piotr Lebioda.

MVP meczu: rozgrywający Exact Systems Norwida Tomasz Kowalski

Źródło : Biuro prasowe Exact Systems Częstochowa – Marek Osuchowski.