W Arłamowie z Puszczą

Przebywający od 23.czerwca br. na zgrupowaniu w Arłamowie – Raków Częstochowa rozegra w środę, 3.lipca br drugie i ostatnie spotkanie towarzyskie podczas “Arłamów Camp”. Rywalem będzie dwunasty zespół ubiegłego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy – Puszcza Niepołomice. Początek meczu o godzinie 11:00. Spotkanie będzie zamknięte dla publiczności ale zostanie z niego przeprowadzona Transmisja LIVE na oficjalnym kanale RakówTV na YouTube.

Częstochowianie pod czujnym okiem trenera Marka Papszuna szlifują formę w Arłamowie przed zbliżającym się nowym sezonem w w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

Piłkarze Rakowa Częstochowa w Arłamowie mają za sobą rozegrane już jedno spotkanie towarzyskie. W ubiegłą sobotę, 29.czerwca br. “Czerwono – niebiescy” rozgromili jedenastą drużynę ubiegłego sezonu Fortuna 1.Ligi – rzeszowską Stal, aż 5:1. Dubletem w tym meczu popisał się powracający z wypożyczenia z Pogoni Siedlce – Tomasz Walczak a po jednym trafieniu dla częstochowian uzyskali jeszcze: Jean Carlos Silva Rocha, Karl Gustav Vilhelm Berggren oraz młody zawodnik Akademii Rakowa Częstochowa, Max Pawłowski, który w 86.minucie ustalił wynik spotkania.

Teraz przed drużyną częstochowskiego Rakowa kolejne spotkanie towarzyskie. Rywalem będzie dwunasty zespół ubiegłego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy – Puszcza Niepołomice. W drużynie Puszczy występuje trzech byłych zawodników “Czerwono – niebieskich”: Łukasz Sołowiej, Hubert Tomalski i Dawid Szymonowicz.

Niepołomiczanie pod wodzą Tomasza Tułacza podczas przerwy letniej rozegrali już dwa spotkania kontrolne, w których odnieśli dwa zwycięstwa i…nie stracili w nich ani jednego gola! “Żubry” pokonały odpowiednio spadkowicza z PKO Bank Polski Ekstraklasy – Ruch Chorzów, 1:0 i…zdobywcę Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski – krakowską Wisłę, również 1:0.

Jak na razie do zespołu Puszczy Niepołomice przed startem nowego sezonu dołączyło sześciu nowych graczy:  zaledwie 17-letni bramkarz – Michał Perchel z Karpat Krosno, uchodzący za wielki talent z tamtego regionu, obrońcy: Dawid Abramowicz z Radomiaka Radom, Dawid Szymonowicz z Warty Poznań i Michal Sipľak z Górnika Zabrze oraz dwaj pomocnicy: Patryk Kieliś z Hutnika Kraków i Mateusz Radecki z GKS-u Tychy.

Częstochowianie natomiast zostali zasileni jak na razie dwoma graczami: 21-letnim Młodzieżowym Reprezentantem Grecji, Vassíliosem Sourlísem z AGS Astéras Trípolis oraz najnowszym nabytkiem, 22-letnim Brazylijskim napastnikiem – Adriano Luísem Amorimem Santosem z portugalskiego Leixões SC. Utalentowany Brazylijczyk będzie miał szansę debiutu w ekipie Marka Papszuna właśnie w środowym spotkaniu z Puszczą Niepołomice.

Obydwie drużyny – Raków Częstochowa i Puszcza Niepołomice rywalizowały ze sobą w minionym sezonie w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy. W siódmej serii gier – Raków pokonał przed własną publicznością drużynę z Niepołomic, 2:0 po golach Sonnyego Kittela (19′) i Bartosza Nowaka (26′). W rewanżu w 24.Kolejce spotkań rozegranej na Stadionie Cracovii, Puszcza zremisowała z Rakowem Częstochowa, 1:1. W tamtym spotkaniu obydwa gole zdobyli…piłkarze nominalnych gospodarzy. Najpierw własnego bramkarza w 26.minucie pokonał Artur Crăciun. Natomiast w ostatniej minucie meczu gola z rzutu karnego dla Puszczy zdobył były zawodnik Rakowa, Łukasz Sołowiej.