Oferty pracy podano na tacy


23. października Biuro Promocji Karier Politechniki Częstochowskiej przy wsparciu ISD Huty Częstochowa, po raz trzeci zorganizowało akademickie targi pracy dla studentów i nie tylko.

Targi to wynik rosnącego zapotrzebowania na pracowników, zwłaszcza tzw. kadry wykształconej. – Codziennie przychodzi do nas od kilku do kilkunastu ofert, głównie dotyczących staży i praktyk – informuje „GCz” Dorota Kobędza z Biura Promocji Karier PCz.Podczas czwartkowego spotkania w klubie Politechnik swoje oferty zaprezentowało 23 wystawców z różnych branż, m.in.: telekomunikacja, przemysł, finanse czy metalurgia. Przybyli mogli zdobyć niezbędne informacje i złożyć aplikacje. Oprócz ofert pracy etatowej i staży, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także propozycje praktyk zawodowych. Nic więc dziwnego, że studenci tłumnie oblegali każde ze stoisk. – Te targi to interesująca sprawa. Liczę że uda mi się znaleźć jakąś ofertę dla siebie. Chciałbym pracować, jako programista – zdradza nam student Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki PCz Mateusz Pniewski.
W tegorocznej edycji targów uczestniczyły głównie duże spółki, wprowadzające do swojej działalności politykę kadrową, czyli system inwestowania w przyszłych fachowców. – To ma związek z emigracjami. Wskutek licznych wyjazdów, firmy w kraju szkolą przyszłych pracowników, którzy stworzą w przyszłości lojalną kadrę – zaznacza Dorota Kobędza.
Jedno z takich konsorcjów to ISD Huta Częstochowa, które występowało, jako sponsor tegorocznych targów. – Rozwijamy się i potrzebujemy nowej kadry. Mamy oferty dla osób z różnym wykształceniem i doświadczeniem zawodowym – mówi nam Katarzyna Balsam z Centrum Kształcenia Kadr ISD Huty Częstochowa. Przed stoiskiem największego pracodawcy w mieście, ustawiały się długie kolejki, nie tylko studentów, ale też absolwentów i osób bez wyższego wykształcenia. – Pytania są naprzemienne, albo dotyczą oferty pracy albo możliwości odbycia praktyk zawodowych – potwierdza Barbara Morawska z Centrum Kształcenia Kadr.
ISD Huta Częstochowa po raz pierwszy wzięła udział w tego typu przedsięwzięciu. Innowacja to wynik ciągłego unowocześniania się spółki i pozyskiwania pracowników z wielu obszarów. – Do tej pory huta kojarzyła się tylko z lejącą się stalą. A przecież jesteśmy zakładem nowoczesnym, działającym nie tylko w branży stalowniczej – podkreśla Barbara Morawska. Inwestowanie w rozwój zawodowy swoich pracowników to także element konkurencyjności naszej firmy, wymuszający pozyskiwanie nowoczesnej i świetnie wyszkolonej kadry.
By skutecznie przejść przez pierwszy etap weryfikacji, odwiedzający stoisko ISD dowiadywali się, jak poprawnie wypełnić aplikację i napisać list motywacyjny. Okazuje się bowiem, że wiele osób, choć zainteresowanych konkretną pracą, wypełnia dokumenty w sposób błędny. – Trzeba pamiętać, że nie chodzi o zaprezentowanie wszystkich swoich umiejętności, ale tylko tych, które oczekiwane są przez nas na danym stanowisku pracy – mówi Katarzyna Balsam.
Choć oferta huty otwarta jest na pracowników z różnymi umiejętnościami i wykształceniem, podczas czwartkowych targów zdecydowanie dominowali studenci zainteresowani praktykami. Przedstawicielki ISD podkreśliły, że jest to o tyle cenniejsze, że osoby po odbyciu takiego przygotowania mają większą wiedzę praktyczną na temat funkcjonowania naszego zakładu pracy. Stanowi to również atut przy ewentualnym zatrudnieniu

ŁUKASZ STACHERCZAK

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *