Grunwald został zdobyty, średniowieczny kodeks uaktualniony a Święta Jadwiga czuwała nad wystawą. Ponad 7 tys. osób obejrzało w Domu Kultury dioramę Tadeusza Popiela i Zygmunta Rozwadowskiego „Bitwa pod Grunwaldem”.
Obraz sprowadziła do Polski Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych Zamek Książ w Wałbrzychu z okazji 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem.
W Radomsku prezentowany był od 30 kwietnia do 17 maja. Obejrzały go 7.494 osoby, w tym blisko 6 tys. to uczniowie szkół z 40 miejscowości, którzy uczestniczyli w pakiecie edukacyjnym. Propozycja dla dzieci i młodzieży, oprócz wystawy, zawierała dodatkowo warsztaty z tańca i pisma średniowiecznego oraz lekcje historyczne.
Dla osób indywidualnych, które docierały do nas również z Wrocławia, Piotrkowa, Łodzi czy Częstochowy została przygotowana specjalna prezentacja obrazu z jego rysem historycznym. Dzięki niej widz mógł odnaleźć wszystkie namalowane postacie na 50-metrowej powierzchni płótna.
Warto podkreślić, że Radomsko wraz z wystawą znalazło się na mapie obok tak prestiżowych ośrodków kultury jak Zamek Królewski na Wawelu, Wrocław czy Zamek Książ w Wałbrzychu. Dom Kultury w Radomsku był także jedynym miejscem
w województwie łódzkim, gdzie obraz był prezentowany.
r