Nagroda, którą się ceni


POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”

Uroczystą galą w Teatrze im. Adama Mickiewicza podsumowano VIII edycję konkursu „Jurajski Produkt Roku”. Przedsięwzięcie zorganizowała Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie. Jego naczelnym celem jest promocja regionalnych wyrobów i usług, które charakteryzuje nowoczesna technologia, wysoka estetyka, funkcjonalność, jakość i innowacyjność.

W tym roku nagrodzono trzy produkty: oczyszczarkę do naroży typ: 960 C firmy Z.P.U. „PREZ-MET” Marek Klimek w Kamienicy Polskiej; rozbudowany i przebudowany przez Cz.P.B.P. „PRZEMYSŁÓWKĘ” S.A. w Częstochowie zespół obiektów „ENION” S.A. w Lublińcu przy ul. Klonowej 1; budynek mieszkalny wielorodzinny nr 7 przy ul. Kilińskiego w Sosnowcu; wykonany przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sp. z o. o. „POL-REM” z Myszkowa. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Organizator jest zobowiązany także do promowania informacji o ich sukcesie w mediach oraz biuletynie i stronie internetowej Izby. Dodatkowym grantem dla laureatów jest możliwość ubiegania się o godło „TERAZ POLSKA” na preferencyjnych warunkach.

Dokończenie strona 3
– Bardzo wysoko cenimy sobie tę nagrodę. Budynek, za który ją otrzymaliśmy, jest zasługą także inwestora, który zdecydował się na aż tak wysoki standard oraz biura projektowego. Ten projekt miał duszę. Obiekt zdobył także drugie miejsce w konkursie ogólnokrajowym. Wszyscy jesteśmy winni propagować nasze sukcesy, bo w końcu je mamy. Doceniajmy też ludzi, którzy je odnoszą. Niech młodzi widzą, że jest sens pracować, rozwijać się i pozostać w tym mieście – powiedział, jako reprezentant wszystkich tryumfatorów, prezes „PRZEMYSŁÓWKI” Janusz Stępień.
Jury przyznało również wyróżnienia. Powędrowały one do: ZP „POLONTEX” S.A. w Częstochowie, za nowoczesny panel okienny haftowany na tkaninie trudnopalnej; Odlewni Żeliwa SIMIŃSKI-ORDON sp. j. w Poczesnej, za właz żeliwny 315; F.H.U. „TADPOL” Tadeusz Jaworek w Poczesnej, za węgiel kamienny „Jaret Plus”; P.P.H.U. „OSINY” s.c. w Poczesnej, za pogotowie techniczne dla potrzeb służb wodociągowych; „DELIC-POL” S.A. w Kamyku, za „Królewski blok miodowy” w czterech odmianach smakowych; „EKOPRODUKT” Marek Kubara w Częstochowie, za linię opakowań artykułów spożywczych marki „Dobra kaloria”; „SPOŁEM” PSS „JEDNOŚĆ” w Częstochowie, za bułki pszenne poznańskie; „BIG-DUO” Informacja Gospodarcza s.c. Wojciech Rokosz, Anna Czank w Częstochowie, za produkt/usługę „Informacja Medyczna”.
Tradycyjnie podczas gali „JPR” wręczono również Złote Honorowe Odznaki Krajowej Izby Gospodarczej. Przekazał je, wraz z listami gratulacyjnymi od prezesa KIG, Jerzy Bujak z KIG. W bieżącym roku tym wyróżnieniem uhonorowani zostali Karol Pilchowiec i Piotr Górnik.
Wieczór był także okazją do podsuwania okresu od poprzedniej edycji konkursu. – Był to rok bardzo ważny dla Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej. Odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze, na którym ustaliliśmy kierunki działań na przyszłość i przeanalizowaliśmy dotychczasowe. Nie ustawajcie w swojej pracy i entuzjazmie. Jak można rozwijać samorząd przedsiębiorców? Potrzebne jest dobre ustawodawstwo. I to jest nasz cel. Obecnie światowa gospodarka przeżywa kryzys, który wpływa na nasz rynek krajowy. Ale przy każdym kryzysie fortuny giną i tworzą się. Miejmy nadzieję, że teraz przeniosą się do Polski – optymistycznym akcentem zakończył swoje przemówienie prezydent RIPH Artur Gacek.
Część oficjalną gali poprowadził popularny częstochowski aktor Adam Hutyra. Głównym elementem rozrywkowym wieczoru był najnowszy spektakl Teatru im. A. Mickiewicza „Pierwszy raz” Michała Walczaka, w reżyserii Tomasza Mana. Wystąpili Teresa Dzielska i Robert Rutkowski.

ŁUKASZ GIŻYŃSKI

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *