Władysław Sebyła urodził się w Kłobucku. Był działaczem niepodległościowym, nauczycielem i kierownikiem szkoły w Kłobucku, literatem, poetą, członkiem Związku Zawodowego Literatów Polskich i dziennikarzem. Pracował w Polskim Radiu.
Walczył w I powstaniu śląskim, a po wybuchu II wojny światowej w kampanii wrześniowej. Po agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 i wkroczeniu do Lwowa, został aresztowany przez Sowietów. Był przetrzymywany w obozie starobielskim. W 1940 wraz z jeńcami osadzonymi w Starobielsku został przewieziony do Charkowa i 11 kwietnia 1940 rozstrzelany przez funkcjonariuszy NKWD.
Przez lata osoba Władysława Sebyły firmowała logo Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku. Strona internetowa miejska.pl podała, iż z frontonu Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku ma zniknąć logo z Władysławem Sebyłą. Na tę informację zareagowali lokalni patrioci, którzy zaalarmowali naszą redakcję. – Postanowiłem napisać, ponieważ dowiedziałem się o rozstrzygnięciu konkursu na logotypy jednostek organizacyjnych na terenie Miasta i Gminy Kłobuck, który został ogłoszony przez nowego burmistrza Jerzego Zakrzewskiego. Wynika z tego, że z frontonu Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku ma zniknąć logo z Władysławem Sebyłą. Jak na ironię losu niedawno odbyła się wieczornica w sali MOK, poświęcona Zbrodni Katyńskiej i pamięci Władysława Sebyły. Szczerze ubolewam na taką decyzją, sądzę że pójdą po rozum do głowy, opamiętają się i pogodzą nowoczesność z historią – pisze do nas mieszkaniec Kłobucka.
29 kwietnia skierowaliśmy zapytania w tej sprawie do Urzędu Gminy w Kłobucku: Czy prawdą jest, że z frontonu MOK w Kłobucku zostanie usunięte logo z Władysławem Sebyłą?; Jeśli tak, to dlaczego? oraz: Komu w Kłobucku przeszkadza to, że tak szlachetna postać firmuje MOK? Poniżej odpowiedź Olgi Skwary, dyrektor MOK.
„W odpowiedzi na pismo informuję, iż Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku cały czas jest Miejskim Ośrodkiem Kultury imienia Władysława Sebyły i nikt obecnie nie ma zamiaru zmieniać obecnego patrona placówki kulturalnej. Nowe loga są znakami graficznymi, które mają służyć jednostkom w tym MOK Kłobuck w nowoczesny sposób, będą wykorzystane do identyfikacji wizualnej Gminy lub jednostki, zarówno w formie papierowej, elektronicznej, na innych nośnikach, nośnikach niestandardowych oraz innych elementach infrastruktury. Obecne logo jest bardzo trudne w użyciu, twarz Władysława Sebyły widniejąca na logo przy np. zmniejszaniu ulega deformacji i jest wtedy nieczytelna. Nadto logo to symbol, który jest używany od koszulek, aż po kubki i trzeba zwrócić uwagę na to, że nie zawsze te loga są używane w sposób podniosły, a w taki właśnie sposób czyli podniosły powinien być honorowany nasz patron. Obecnie wiele placówek używa logotypów graficznych, a każdy doskonale wie kto jest patronem danej jednostki, jak np. Akademia Jana Długosza w Częstochowie, obecnie posługująca się znakiem graficznym, a wcześniej też używali loga z postacią. Chciałam również podkreślić, że to zaszczyt mieć takiego patrona, dlatego mogę śmiało odpisać, że mnie jako dyrektorowi jednostki, którą kieruję na pewno nie przeszkadza, że tak szlachetna postać firmuje MOK. Proszę jednak nie mylić plastikowej tablicy informującej o jednostce, z tablicą pamiątkową, bo takiej jeszcze nie posiadamy, chociaż będę się starać o to aby taka właśnie znalazła się w naszym ośrodku lub na jego elewacji. Zmieniło się logo jednostki, jednak patron pozostał ten sam, ja jednak mam zamiar cały czas podkreślać to w naszej nazwie oraz w programie i nadal w podniosły sposób upamiętniać Władysława Sebyłę.”
UG