Gazeta Częstochowska LIVE: RKS Raków Częstochowa -WKS Śląsk Wrocław

Witamy bardzo serdecznie ze Stadionu przy Limanowskiego 83, gdzie z 48-minutowym opóźnieniem rozpoczęło się spotkanie 34.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Śląskiem Wrocław. Opóźnienie było spowodowane gradobiciem, jakie przeszło nad stadionem przy Limanowskiego 83.

7′ Mamy prowadzenie gości! Gola zdobywa Patrick Olsen. Jednak trwa wideoweryfikacja VaR.

9′ Gol ostatecznie nie zostaje uznany z powodu znajdującego się na pozycji spalonej jednego z zawodników gości.

15′ Coraz śmielej na boisko poczynają sobie goście // Raków – Śląsk 0:0

18′ Mamy prowadzenie Rakowa! W zamieszaniu w polu karnym gości piłkę z najbliższej odległości do bramki Leszczyńskiego skierował Crnac! // Raków – Śląsk 1:0

23′ Nad bramką Leszczyńskiego uderzał Koczerchin // Raków – Śląsk 1:0

27′ W pole karne wpada Yeboah, strzela ale piłka turla się w strumieniu wody  na murawie i łapie Ją Leszczyński // Raków – Śląsk Wrocław 1:0

32′ Żółtą kartką napomniany Jean Carlos Silva Rocha // Raków – Śląsk Wrocław 1:0

37′ Koczerhin prostopadle w kierunku Crnaca, ale ciut za mocno! Łapie piłkę Leszczyński! // Raków – Śląsk 1:0

41′ Obok bramki Leszczyńskiego uderzał Barath // Raków – Śląsk 1:0

43′ Żółtą napomniany Barath // Raków – Śląsk  Wrocław 1:0

45′ Arbiter główny Pan Szymon Marciniak z Płocka dolicza dwie minuty // Raków – Śląsk 1:0

45+2′ Koniec pierwszej części spotkania. Raków prowadzi ze Śląskiem Wrocław po golu zdobytym w 18.minucie przez Ante Crnaca.

46′ Obydwa zespoły już na boisku i za chwilę początek drugiej części spotkania.

46′ Początek drugiej części spotkania! // Raków – Śląsk Wrocław 1:0

50′ Ależ bomba Exposito, który przepięknym strzałem w samo okienko pokonuje Kovacevicia! // Raków – Śląsk 1:1

55′ 1.zmiana w drużynie gości, w miejsca Bergiera pojawia się Żukowski // Raków – Śląsk Wrocław 1:1

56′ Nad bramką Leszczyńskiego uderzał Carlos // Raków – Śląsk Wrocław 1:1

62′ Zagranie górą w kierunku Nahuela okazuje się za mocne! Ten nie zdołał opanować piłki // Raków – Śląsk Wrocław 1:1

64′ 2.zmiana w drużynie gości, z boiska schodzi Olsen a w Jego miejsce na boisku pojawia się Jezierski // Raków – Śląsk Wrocław 1:1

66′ Obok bramki Rakowa strzelał Matsenko // Raków – Śląsk Wrocław 1:1

70′ Podwójna zmiana w drużynie Rakowa, na boisku meldują się Nowak i Zwoliński, którzy zmieniają Ledermana i Yeboaha // Raków – Śląsk Wrocław 1:1

73′ Rzut karny dla Śląska!

75′ Pewne uderzenie Nahuela z “jedenastki” . Piłka po Jego uderzeniu zmyliła kompletnie Kovacevicia! // Raków – Śląsk 1:2. Wychowanek argnetyńskiego ADIUR Rosario wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

78′ Mieliśmy przepychankę na boisku czego efektem są żółte kartki dla Racovitana i Petkova // Raków – Śląsk 1:2

82′ Obok bramki Kovacevicia uderzał Exposito // Raków – Śląsk 1:2

83′ Potrójna zmiana w drużynie gospodarzy. Na placu gry pojawiają się Papanikolau, Myszor i Rodin, którzy zmieniają Drachala, Pestkę i Baratha // Raków – Śląsk Wrocław 1:2

89′ 3.zmiana w drużynie gości, w miejsce Samca- Talara  na boisku pojawia się Ince // Raków – Śląsk Wrocław 1:2

90′ Arbiter główny Pan Szymon Marciniak z Płocka dolicza do regulaminowego czasu gry co najmniej trzy minuty // Raków – Śląsk Wrocław 1:2

90+3′ Koniec meczu! Raków Częstochowa przegrywa ze Śląskiem Wrocław, 1:2 w ostatnim spotkaniu 34.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Częstochowianie kończą sezon  na siódmej pozycji. Natomiast Śląsk Wrocław z wicemistrzostwem Polski.