Festyn Rodzinny w przedszkolu PINOKIO


Tradycją już stał się Festyn Rodzinny w Przedszkolu Terapeutycznym PINOKIO przy ul. św. Kazimierza 2. W tym roku zorganizowany został w piątek 24 maja łącząc okazje: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Na tę okoliczność rodzice przygotowali dla swoich pociech spektakl oparty na motywach wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Przedstawienie zawierało bardzo dużą dozę humoru oraz współczesnej muzyki, w tym filmowej. Odliczyła się grubo ponad setka uczestników dobrej zabawy: dzieci z rodzicami i pracownikami przedszkola.

 

Niektóre dzieci bardzo żywiołowo reagowały na to, co działo się na scenie, zwłaszcza kto się na niej  pojawiał, nie brakowało okrzyków radości jak: „Tata! Tata!” albo „Mami!”. Wszyscy świetnie się bawili, salwy śmiechu często się „odzywały” i gromkie brawa nagradzały każdego kolejnego „aktora” pojawiającego się na scenie. Po przedstawieniu zaangażowani po raz pierwszy w historii przedszkola nagrodzeni zostali za swój wysiłek statuetkami „Oskara”, przyznano je w sumie 14 osobom.

„W naszym przedszkolu jest taka tradycja od początku naszego istnienia, to jest od 2014 roku, że na Dzień Dziecka rodzice przygotowują występ dla dzieci i wcielają się w rolę aktorów w ramach cyklu dorośli – dzieciom. Dzisiejsze wydarzenie było uwieńczone rozdaniem „Oskarów” za role w poszczególnych kategoriach, a teraz bawimy się na placu zabaw” – powiedziała Gazecie Częstochowskiej dyrektor przedszkola Nina Ścigała. „Przedszkole Terapeutyczne PINOKIO jest przedszkolem dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Duży nacisk kładziemy na terapię i na przygotowanie dzieci do funkcjonowania w szkole” – uzupełniła.

Po przedstawieniu zebrani przeszli na pobliski plac zabaw na terenie Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego Dom Życia im. Leonii Nastał Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP. Tam dzieci ze swoimi bliskimi bawiły się przy dźwiękach muzyki z towarzyszącą im animacją. Nie zabrakło huśtawek, dmuchanego zamku, poczęstunku i innych atrakcji. Nauczyciele przedszkola wykonali pięć efektownych kapeluszy, które rywalizowały w konkursie: każdy uczestnik mógł oddać głos na ten, który najbardziej mu przypadł do gustu. Sporządzone one zostały z tak specyficznych  materiałów jak butelki PET (z nakrętkami), części roślin (szyszki, liście itp.), kolorowe gazetki i inne. Atrakcji było więc co niemiara, pięknej tradycji stało się zadość.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *