Pyłek kwiatowy


Wspomaga i leczy

Pyłek jest zbierany przez pszczoły z kwiatów różnych gatunków roślin. Przynoszony jest do ula w formie wielobarwnych kuleczek na nóżkach pszczół i przy wejściu odbierany jest im przy pomocy specjalnych urządzeń.
Pyłek kwiatowy to wysokowartościowy produkt odżywczy mający istotne znaczenie przy prawidłowym przebiegu procesów życiowych w organizmie człowieka. W skład pyłku wchodzi ponad 20 aminokwasów, w tym wszystkie, których organizm sam nie potrafi przyswoić z pokarmów i musi otrzymywać je z zewnątrz. Pyłek jest naturalnym konserwantem witamin: A, B1, B2, B6, C, PP, E, K i innych. Stanowi jedno z najkorzystniejszych źródeł łatwo przyswajalnych minerałów: potasu, fosforu, wapnia, magnezu, żelaza, sodu, chloru, krzemu, srebra, złota, arsenu, litu, platyny, wanadu, wolframu, selenu, boru, miedzi, jodu i innych. Pomiędzy poszczególnymi składnikami pyłku kwiatowego zachodzą dodatkowe zjawiska współdziałania i potęgowania ich wartości.
Skład chemiczny pyłku wskazuje, że może on być stosowany jako wielowartościowa odżywka o działaniu podstawowym lub wspomagającym działanie leków, ziół stosowanych przy różnych dolegliwościach przewodu pokarmowego, przy zaburzeniu pracy jelit, anemii. Posiada właściwości regenerujące w dolegliwościach wątroby, prostaty, hamuje proces miażdżycy w organizmie. Wykazuje mocne działanie zapobiegające anemii. Kuracja pyłkowa poprawia samopoczucie, podnosi kondycje i wzmaga odporność organizmu. Polepsza sprawność umysłową, obniża stany napięcia nerwowego. Jest środkiem wzmacniającym przy osłabieniach i wyczerpaniu w okresie rekonwalescencji.

RN

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *