Porażka osłabionego AZS-u

TENIS STOŁOWY

Osłabione brakiem kontuzjowanej liderki – Yang Xin pingpongistki ekstraligowego AZS-u AJD przegrały z MKSTS-em Polkowice 2:3. Jedyne punkty dla częstochowskiej drużyny wywalczyła Shang Jing Ya.
Częstochowska Chinka wygrała bez straty seta pojedynki z Katarzyną Grzybowską i Agatą Pastor. Niestety jej koleżanki z drużyny musiały uznać wyższość rywalek. Zarówno Katarzyna Ślifirczyk, jak i Aleksandra Pięta nie wygrały nawet jednego seta.
Rywalki częstochowianek są medalistkami mistrzostw Polski, znacznie wyżej notowanymi zawodniczkami od Polek grających z AZS-ie, którym bardzo trudno było nawiązać z faworytkami do zwycięstwa wyrównaną walkę.
Absencja Yang Xin znacznie obniżyła notowania tenisistek z Częstochowy. Jej rozbrat z rakietką potrwa do końca lutego, bowiem do tej daty Chinka przebywać będzie na zwolnieniu lekarskim. Wszystko wskazuje na to, że wystąpi ona w kolejnym meczu, który zaplanowano na 9 marca.