Miłośnicy lasu o lesie


Etap Regionalny XXXIV edycji 2020/2021 Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem „MÓJ LAS”- rozstrzygnięty

 

34. edycja konkursu pt. „Mój Las” 2020/2021 jak zawsze cieszyła się nieustającym zainteresowaniem dzieci i młodzieży naszego regionu. Wpłynęły nań aż 82 prace z 12 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie oraz Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie.

Sąd Konkursowy w składzie: Przewodniczący: Tomasz Paciepnik – Nadleśnictwo Kłobuck, Członkowie: Aleksandra Malus – Nadleśnictwo Złoty Potok, Katarzyna Fijołek-Sapis – Nadleśnictwo Gidle, Łukasz Cierpiał – Nadleśnictwo Koszęcin, Michał Kulej – Nadleśnictwo Herby, Anna Ujma-Lubaszka – Związek Polskich Artystów Plastyków, Okręg LOP w Częstochowie, Beata Pusz – Zarząd Okręgu LOP w Częstochowie (nie uczestniczyła w ocenie prac kategorii IV) z radością ocenił bogate w treść i przepiękną plastyczną szatę prace uczniów.

Dwie najlepsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych (pogrubiony tekst) zostały wysłane do ZG SITLiD w Warszawie i wezmą udział w ogólnopolskim etapie konkursu.

Indywidualne wręczenie nagród odbyło się w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie. Nagrody zostały ufundowane przez Nadleśnictwa Herby, Kłobuck, Złoty Potok, Lubliniec, Koszęcin i Gidle, ZO LOP w Częstochowie oraz Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy sukcesu.

 

KATEGORIA I – młodzież klas I-III szkół podstawowych, Temat: „Jestem opiekunem lasu”, 42 prace z 5 szkół

 

I miejsce

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Brzyszowie, Zuzanna Jaksender, opiekun Małgorzata Supernak

Szkoła podstawowa nr 31 im. Orła Białegow Częstochowie, Żaneta Bryza, opiekun Joanna Pawłowska-Kramer

II miejsce

(ex aueqo) – Szkoła Podstawowa w Olsztynie: Martyna Dziadynak i Filip Stępień, opiekun Urszula Młyńczak

 

III miejsce

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna PINOKIO w Częstochowie, Maciej Skowron, Antonina Maj, Filip Cubała, Adam Klewicz, opiekunowie Karolina WojnowskaPaulina Wąż, Ewa Błaszczak (Praca wysłana na etap ogólnopolski – uczniowie szkoły pierwszy raz biorą udział w konkursie)

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Brzyszowie, Patryk Walczak, opiekun Małgorzata Supernak

Wyróżnienia:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna PINOKIO w Częstochowie Dawid Jurga; Jakub Kasperek, Laura Kuś, Jan Mijalski, Grzegorz Sikora, Stanisław Załęski – opiekunowie Olga Sukiennik-Flaszka, Monika Mszyca, Karolina Żak, Ewa Błaszczak

oraz: Dawid Nowak, Aleksander Rudzki, Maja Sojda, Radosław Walach, Kamil Smoliński, Filip Flis, Patrycja Gajos, Ryszard Majtyka – opiekunowie: Katarzyna Kokot, Beata Opalińska, Ewa Błaszczak

Szkoła Podstawowa w Olsztynie: Anna Rospondek, Alan Kamiński, opiekun – Urszula Młyńczak

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Brzyszowie: Emilia Burchacka, opiekun Małgorzata Supernak; Wiktoria Gajda, Lena Tomzik, opiekun Jolanta Szejn; Magdalena Sitak, opiekun Elżbieta Szczerba

 

KATEGORIA II – młodzież klas IV-VI szkół podstawowych, Temat: „Piętra lasu i ich mieszkańcy”, 23 prace z 5 szkół

 

I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku, Anna Telęga, opiekun Izabela Śledziona

Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie, Jakub Kolewiński, opiekun Janusz Rapalski

II miejsce

(ex aueqo) Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie, Lena Kwarciak, Dawid Chrapoński, opiekun Janusz Rapalski

III miejsce

(ec aueqo) Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie, Monika Szklarska, Oliwia Kowalska, opiekun Janusz Rapalski

Szkoła Podstawowa nr 36 im. Polskich Olimpijczyków, Krzysztof Wieczorek, opiekun Jadwiga Jambor

Wyróżnienia

Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie, Nadia Kaszper, Aleksandra Makles, opiekun Małgorzata Rapalska

 

KATEGORIA III – młodzież klas VII-VIII szkół podstawowych, Temat: „Rola wody w lesie”, 9 prac z 6 szkół

I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 8 im. H. Poświatowskiej w Częstochowie, Weronika Cichoń, opiekun Jolanta Krzypkowska

Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie, Mateusz Rymkiewicz, opiekun Joanna Pawłowska- Kramer

II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej0Curie w Częstochowie, Emilia Szczypior, opiekun Ewa Skwara

III miejsce

Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie,  Gabriela Łukasik, opiekun Dorota Woszczyńska

Wyróżnienie

Szkoła Podstawowa nr 7 im. J. Brzechwy w Myszkowie, Daria Starzyńska, opiekun Katarzyna Kowalik-Szkutnik

 

 

KATEGORIA IV – młodzież szkół ponadpodstawowych, Temat: „Rola lasów w zmieniających się warunkach klimatycznych w Polsce i na świecie”, 8 prac z 2 szkół

I miejsce

Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie, Erika Savko, opiekun Beata Pusz

II miejsce

Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie, Patrycja Słuszniak, opiekun Beata Pusz

 

III miejsce

Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie, Julia Czesny, opiekun Beata Pusz

UG

Fot. Archiwum Konkursu

Prace wysłane na etap ogólnopolski

 

 

 

  • Kolumnę dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
  • Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *